Grupa A, 1. kolo: Turska – Italija 0:3 (0:0)

Fudbalska reprezentacija Italije savladala je selekciju Turske rezultatom 3:0 u prvom kolu grupe A Evropskog prvenstva.

Dobrodošli!
EURO otvaraju Turska i Italija od 21.00 na "Olimpiku" u Rimu.
KRAJ
Italija nadigrala Tursku (3:0) na otvaranju Evropskog prvenstva.
90+ Nadoknada
Igraće se još tri minuta.
88' Prvi žuti na turniru
Zaradio ga je Sojundžu zbog laktanja.
79' Goooool
Užasno ispucavanje Čakira je kažnjeno.

Loptu je prihvatio Berardi, dodao je Bareli, ovaj Imobileu, lopta je stigla do Insinjea, koji je pogodio malu mrežicu za 3:0.

EPA
73' Ovacije, pa izmena
Navijači u Rimu su već počeli sa "Ole, ole".

Italija rutinski ide ka pobedi.

U međuvremenu je Kristante zamenio Lokatelija.
66' Gooooool
Imobile duplirao vođstvo Italije protiv Turske, 2:0.

Spinacola je prihvatio centaršut sa desne strane, šutirao, Čakir odbranio, a onda Imobile, kralj "otpadaka", smešta loptu u mrežu.
64' Izmene kod Turske
Izlaze Tufan i Jogušlu. Na terenu su Kahveči i Ajhan.
53' (Auto)goooool
Tačnije, autogol. Italija vodi protiv Turske, 1:0.

Berardi je probio po desnoj strani, iskoristio je proklizavanje Meraša, centrirao, a onda...

Merih Demiral je u želji da spreči da lopta stigne na drugu stativu nespretno reagovao i poslao je u sopstvenu mrežu.
52' Kontra Turske i prvi šut
Konačno šut gostiju. Čengiz Under je istrčao kontru, ali je njegov udarac zaustavio Donaruma, uz pomoć Spinacole.
POLUVREME
46' Počelo drugo poluvreme
Prva promena kod Italije: Di Lorenco zamenio Florencija.

Prva promena kod Turske: Under umesto Jazičija.
POLUVREME
45' Italija opet tražila penal
Centaršut Spinacole završio je na ruci Čeliku.

VAR je proveravao, ali ništa!
43' Još jednom Imobile
Pritisak "azura" i dalje traje, a novi udarac ka golu Čakira uputio je Imobile, pored trojice protivničkih igrača.
39' Italijani šutiraju, šutiraju, šutiraju
Gosti daju dosta prostora rivalima da šutiraju, ali Insinje, Berardi i društvo to ne koriste za sada.

EPA
33' Imobile pokušao
Nije imao mnogo prostora da jače zamahne glavom, te je lopta otišla "polako" pored gola.
22' Kjelini umalo!
Nakon centaršuta, Kjelini je glavom šutirao pod prečku, ali je Čakir to dobro odbranio.
21' Italija tražila penal
Imobile je šutirao, lopta je pogodila u obe ruke Sojundžua, međutim, sudija Makeli je procenio da namere nije bilo.
Tu su i legende
18' Prva prilika na EP
Imao ju je Insinje.

Za njegove standarde ovo je lako mogao biti gol, ali je iskosa sa leve strane šutirao pored gola.
8' Spor početak
Za sada nema mnogo prilika, igra se oprezno
1' Utakmica je počela

Šenol Guneš
Znam da æemo igrati tešku utakmicu, ali i koja ima svojih lakših strana. Znamo kvalitete protivnika, ali i njihove mane, takoðe. Na primer, kada pogledate njihovog golmana Ðanluiðija Donarumu, on je mlad i dobar. I Lorenco Insinje, Æiro Imobile i Manuel Lokateli su takoðe veoma dobri igraèi, kada ih gledamo individualno. Znam da svi igraju u domaæem takmièenju, u Seriji A. Taènije, 22 igraèa su u italijanskim timovima, dva u PSŽ-u i dvojica u Èelsiju. Dakle, èetvorica iz inostranstva, ali veoma uspešni. Ovo je zemlja fudbala, definitivno. Zemlja u kojoj je fudbal kultura. Imamo sliènosti sa njima
Roberto Mančini
Utakmica na startu je uvek najteža i moramo da bude mentalno jaki. Svoj posao moramo da radimo bez razmišljanja o drugim stvarima i da uživamo. Èinjenica je da ima pritiska, Olimpiko æe nam biti 12. igraè