Nemilosrdna Filadelfija, Nju Orleans razbio Grin Bej, Titani odmah poklekli

U NFL ligi se u nedelju odigrao veliki broj mečeva u okviru prvog kola.

Izvor: SN

Autor: SN

Filadelfija Iglsi su došli na Mercedes Benz Arenu u goste Altanta Falkonsima i prosto razbili svog protivnika sa ubedljivih 32:6.

"Derbi ptica" je ovoga puta bio samo u naslovu, pošto su Falkonsi jedine znake života davali u prvom poluvremenu, a već u drugoj četvrtini je prednost Iglsa bila velika, 15:6.

U drugom poluvremenu, serija Filadelfije od 17:0 i ubedljiva pobeda rezultatom 32:6. Slično je bilo i u duelu Nju Orleans Sejntsa i Grin Bej Pekersa, gde su Sejntsi ostvarili više nego ubedjlivu pobedu.

Saga Erona Rodžersa je gotova, ali je start sezone zaista katastrofalan, pošto su Pekersi izgubili od Sejtnsa rezultatom 38:3, a verovali ili ne, jedine poene na meču su "Sirevi" postigli u drugoj četvrtini, pa Rodžers nije bacio niti jedan tačdaun.

Život bez Drua Brisa nije loše počeo za Sejntse, a Džejmis Vinston je bacio 148 jardi i čak 5 tačdauna. Briljirao je Alvin Kamera za 91 jardom iz skrimidža i tačdaunom.

Arizona Kardinalsi su pobedili Tenesi Tajtanse rezultatom 38:13, a poznato je da su Titani ekipa koja napada ne samo plej-of već i Superbol.

Odbrana je glavna stvar Kardinalsa ove sezone, ne samo zbog Džej Džej Vata već i zbog Čendlera Džonsa (brat Džona Džonsa, najboljeg MMA borca verovatno i ikada prim. aut.) koji je imao čak 5 sekova i 2 iznuđenja fambla.

Metju Staford je sa 321 bačenim jardom vodio Los Anđeles Remse do pobede nad Čikago Bersima rezultatom 34:14, a odličan je bio Kuper Kap koji je uhvatio preko 100 jardi, Van Džeferson je uhvatio 80 jardi, a Tajler Higbi 68.

Kod Čikaga je Endi Dalton imao 206 bačenih jardi, dok je Dejvid Montgomeri pretrčao 108 jardi iz 16 nošenja.