Atletika

Subota, 05.08.2017.

23:36

Litvancu zlato u disku 2cm ispred Štola

Litvanski atletičar Andrus Gudžijus osvojio je zlatnu medalju u bacanju diska na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Gudžijus je do zlata stigao hicem od 69,21 metar. Njemu je to prva titula svetskog prvaka.

Danijel Štol iz Švedske je osvojio srebrnu medalju rezultatom 69,19 metara.

Njemu je za samo dva centimetra izmaklo zlato i mogućnost da postane prvi atletičar iz Švedske koji je osvojio titulu prvaka sveta u bacačkoj disciplini.

Bronzanu medalju osvojio je Amerikanac Mejson Finli hicem od 68,03 metra. Branilac titule iz Pekinga, Poljak Pjotr Malahovski takmičenje završio na petom mestu (65,24).

Južnoafrikanac šampion u skoku udalj

Južnoarikanac Luvo Manjonga novi je svetski prvak u skoku u dalj, pošto je večeras skokom od osam metara i 48 centimetra osvojio zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Srebrnu medalju osvojio je Amerikanac Džarion Loson s preskočenih 8,44 metra. Bronza je otišla u ruke Rušvalu Samaiju iz Južne Afrike koji je skočio 8,32 metra.

Četvrto mesto osvojio je Rus Aleksandr Menkov (8,27), koji se u Londonu takmičio kao neutralni sportista.