Tehnopolis

Utorak, 27.09.2011.

10:36

Facebook: Važno je ono što mi kažemo

Facebook je priznao da podaci o kretanju korisnika na webu dospevaju do Facebooka i kada je on izlogovan, ali da se ti podaci ne zloupotrebljavaju.

Podrazumevana plava slika

Naglašavajući da se podaci koje dobiju ubrzo izbrišu, u izjavi, koju je preneo Wall Street Journal, jedan od zaposlenih u Facebooku, Arturo Behar, kaže da se podaci šalju zbog načina na koji je Like sistem postavljen i svi kolačići koje su povezani sa Facebook.com-om automatski šalju svaki put kada vidite Like dugme.

"Teret je na nama da uzemo sve podatke i izbrišemo ih. Ono što je zaista važno je šta mi kao kompanija kažemo i iza čega stojimo",rekao je on.

On je rekao i da se te informacije ne koriste u svrhu targetiranog oglašavanja, kao i da se traže načini da se ti podaci ne šalju, ali "da će to potrajati".

Da podaci dolaze do Facebooka i kada niste ulogovani na svoj nalog otkrio je preduzetnik i samoproklamovani haker, Nik Cubrilovic, čiji informacije je prenela većina svetskih medija.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

11 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Pao dogovor: Kijev pristao

Mađarski premijer Peter Mađar saopštio je danas da je sa ukrajinskim vlastima postignut sveobuhvatni sporazum o proširenju prava Mađara u regionu Zakarpatja u zapadnoj Ukrajini.

22:19

3.6.2026.

1 d

Podeli: