Četvrtak, 28.09.2023.

13:12

Jasikevičus ide u Sakramento

Litvanski trener Šarunas Jasikevičus biće deo stručnog štaba Sakramento Kingsa tokom priprema za novu NBA sezonu.

Izvor: B92

Jasikevičus ide u Sakramento
Foto: Profimedia

Sa Kingsima će biti narednih mesec dana tokom NBA predsezone.

Jasikevičus je do prošle sezone vodio Barselonu, a dok traži novi trenerski angažman pokušaće da u NBA timu obogati svoje trenersko znanje.

Za Litvanca se interesovala i ekipa Memfisa, ranije je bio i meta Grizlisa, ali se on ipak odlučio prvo za Žalgiris, pa onda i za Barselonu.

Jasikevičus je u svojoj trenerskoj karijeri osvojio dve titule u Španiji, pa onda i dva trofeja u Kupu, pet titula u Litvaniji, tri trofeja u Kupu, tri puta je bio na finalnom turniru Lige šampiona, ali nije uspeo da stigne do trona, kao što je to uspeo četiri puta kao igrač.

Kao igrač Jasikevičus je odigrao 148 utakmica u NBA ligi za Indijana Pejserse i Golden Stejt Voriorse.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Možda vas zanima

Region

U komšiluku proglašeno stanje uzbune: Sve staje

Operativni štab Opštine Kakanj proglasio je danas epizodu "uzbuna", zbog velikog zagađenja vazduha, štetnih čestica po zdravlje stanovništva i preduzimanju mera u skladu sa Planom interventnih mera u slučaju prekomerne zagađenosti.

15:55

16.1.2026.

2 d

Podeli: