Milinković-Savić srušio Inter, Lacio nastavlja da sanja Skudeto! VIDEO

Fudbaleri Lacija pobedili su Inter 2:1 u Rimu u derbiju 24. kola italijanske Serije A.

Izvor: MS

Nedelja, 16.02.2020.

20:15

Photo by Marco Rosi/Getty Images

Junak Rimljana bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić, tvorac preokreta i strelac pobedonosnog gola 20 minuta pre kraja.

Čak i bez gola bivši polaznik škole Vojvodine je bio najbolji igrač na travi kultnog Olimpika, radio je šta je hteo vezistima Intera i bio pokretač trijumfa.

Njegov gol bio je fantastičan, u stilu majstora sa futsala, kada je posle gužve tokom kornera smireno primio loptu, "zalomio" pola protivničke odbrane i plasirao je u mrežu.

Tim pogotkom snovi o Skudetu tima Simonea Inzagija i dalje žive, čak šta više su i uvećane, jer je ispred Lacija sada samo Juventus sa bodom više, a dosadašnji lider Inter je dva iza.

Svoje ime na semaforu mogao je i ranije da ispiše, u prvom poluvremenu, ali je "bomba" sa oko 25 metara završila na prečki. Šteta, bio bi to sjajan gol...

Ali i ovako popularni "Serđente" (prevod narednik prim. aut) je stavio potpis na blistavu partiju. Sjajan derbi, u rangu onih iz najboljih vremena Kalča – kada se u Italiji igrao najbolji fudbal na svetu, a iz njega je kao pobednik izašao večeras bolji tim – Lacio.

Rimljani su tek u drugom poluvremenu materijalizovali ono što su radili skoro svih 90 minuta, bez obzira što se Inter takođe pokazao u dobrom svetlu, ali ne dovoljno za ovaj Lacio.

Gosti iz Milana poveli su iz kontre, jedne od mnogih dobrih, kada je Antonio Kandreva šutirao, a novajlija Ešli Jang "zakucao" otpadak za 0:1 baš pred odlazak na odmor.

Ipak, nastavak je pripao "nebesko-plavima", već posle pet minuta Stefan De Fraj je morao da faulira Ćira Imobilea i najboljeg strelca lige pošalje na penal.

Imobile je iskoristio poklon, dao 26. gol ove sezone, ali i krila preokreta. Sergej je potpisao trijumf Lacija.