Subota, 18.04.2015.

21:51

CR asistirao, pa pogodio za 3:1

Fudbaleri Real Madrida odgovorili su Barseloni pobedom, na trijumf Katalonaca nad Valensijom u subotu.

"Kraljevski klub" je nadigrao Malagu 3:1 (1:0) na Santjago Bernabeu i ostao na dva boda iza lidera Primere, šest kola pre kraja sezone.

Opet je blistao Kristijano Ronaldo, namestio je prva dva gola, u međuvremenu promašio penal, za šta se iskupio u nadoknadi vremena kada je pogodio za potvrdu trijumfa. Serhio Ramos i Hames Rodriges su koristili njegove asistencije, dok je Huanmi na trenutak vratio Malagu u igru.

Madriđani su ostvarili 25. pobedu u Primeri, koliko ima i lider Barsa, ali i dalje zaostaju dva boda. S druge strane, Malaga je beć pet kola bez pobede, i sve dalje od Lige Evrope.

Real nije uspeo da dominira protiv Andalužana, oba tima su imala po deset šuteva ka golu, ali su Madriđani bili mnogo efikasniji u završnici.

Poveli su u 24. minutu, Ronaldo je ubacio loptu iz slobodnog udarca na peterac, gde je Ramos primio i poslao u mrežu.

U nastavku poluvremena sudija je dva puta poništavao Ramosu gol zbog ofsajda, dok su s druge strane pretili Nordin Amrabat i Serhi Dader.

U 66. minutu Real dobija šansu da duplira vođstvo iz penala, ali je Kristijano Ronaldo ovaj put bio neprecizan, tačnije pogodio je stativu.

Iskupio se samo dva minuta kasnije novom asistencijom, ovaj put je pronašao Rodrigesa koji posle duplog pasa loptu sa ivice kaznenog prostora šalje u desne rašlje.

Samo dva minuta kasnije Malaga se vraća u igru, Huanmi je savršen centaršut pretvorio u gol glavom, ali u nadoknadi vremena Ronaldo kruniše sjajnu igru pogotkom, posle asistencije Havijera Ernandesa.