Subota, 19.04.2014.

20:34

BL: Volfsburg siguran u Hamburgu

Fudbaleri Volfsburga savladali su HSV na gostujućem terenu rezultatom 3:1 u okviru 31. kola Bundeslige.

Izvor: SV

Autor: SV

Izabranici trenera Ditera Hekinga su na taj način ostali u trci za direktan plasman u Ligu šampiona pošto za trećeplasiranim Šalkeom zaostaju pet bodova.

Sa druge strane ekipa iz Hamburga je u velikim problemima, ima dva vezana poraza, a sa 27 bodova zauzima 16. mesto koje vodi u niži rang takmičenja.

Gosti su do vođstva stigli već u drugom minutu kada je Ivan Perišić postigao gol, a 40 minuta kasnije Kevin de Brujne je povisio na 2:0.

I u drugom poluvremenu je Volfsburg nastavio sa ofanzivom koja je donela treći gol, Ivica Olić je bio precizan, da bi u 58. minutu počasni pogodak za domaće postigao Ivo Ilicević.

Za pobednički tim je poslednja četiri minuta utakmice odigrao potencijalni srpski reprezentativac Slobodan Medojević.

Augzburg - Herta Berlin 0:0
Borusija Dortmund - Majnc 05 4:2
Braunšvajg - Bajern Minhen 0:1
Frajburg - Borusija Menhengladbah 3:1
Verder Bremen – Hofenhajm 2:1
Hamburger - Volfsburg 1:3