Subota, 01.09.2012.

23:41

Het-trik Pacinija za pobedu Milana

Fudbaleri Milana ostvarili su prvu pobedu u Seriji A ove sezone pošto su večeras u drugom kolu kao gosti pobedili Bolonju sa 3:1 (1:1).

Heroj Milana na ovom meču je Đanpaolo Pacini koji je drugi put u karijeri u Seriji A ostavario het-trik, prethodno je u dresu Sampdorije pre dve godine dao tri gola Lećeu.

Milan je poveo u 16. minutu, a Pacini je prvi gol postigao iz jedanaesterca. Bolonja je izjednačila na isti način, a strelac je bio reprezentativac Italije Alesandro Dijamanti.

Gosti su poveli u 16. minutu iz jedanaesterca, a nov gol na meču vidjen je u finišu prvog poluvremena, takodje sa bele tačke, a strelac je bio Alesandro Dijamanti.

Pacini je novo vođstvo svom novom timu doneo u 77. minutu, a het-trik je kompletirao u 85. minutu. Na ovom meču je prvi put posle 17 godina u timu Milana bilo deset italijanskih igrača.

Torino je kao domaćin deklasirao Peskaru sa 3:0. Zgrnja je poveo vodeći gol u 34. minutu, a Peskara je od 27. minuta igrala sa igračem manje pošto je isključen Terlici. U drugom poluvremenu golove za Torino postigli su Brigi i Bijanki. Uroš Ćosić je utakmicu posmatrao sa klupe Peskare, dok je dobru partiju u timu Torina pružio Alen Stevanović.