Favoriti sigurni, 4 gola Jakubua

Fudbaleri Mančester sitija, Mančester junajteda, Arsenala i Totenhema zabeležili su pobede u 14. kolu Premijer lige.

Izvor: Saša Ozmo

Autor:Saša Ozmo

Siti je na svom terenu deklasirao Norič sa 5:1, Totenhem je na Vajt Hart Lejnu bio bolji od Boltona 3:0, a Arsenal je u gostima savladao Vigan 4:0. Junajted je dobio Aston Vilu u gostima sa 1:0.

KPR i VBA igrali su nerešeno 1:1, a a Blekburn je uz četiri gola Jakubua dobio Svonsi sa 4:2.

Siti se učvrstio na čelu tabele ubedljivim trijumfom nad Noričom – mrežu gostiju ‘načeo’ je Serhio Aguero svojim desetim golom u Premijer ligi, Samir Nasri rešio je pitanje pobednika, a do kraja su ‘Građani’ zabeležili novi ubedljivi trijumf.

Aleksandar Kolarov nije bio u protokolu za ovaj meč, dok je Stefan Savić celu utakmicu odgledao sa klupe Mančester Sitija.

Arsenal takođe nastavlja sa odličnim igrama – sredinom prvog poluvremena Arteta i Vermalen su u roku od dva minuta dali dva gola i već tada su doveli ‘tobdžije’ na korak do trijumfa nad Viganom.

Do kraja su Žervinjo i prvi strelac PL Robin van Persi potvrdili pobedu Arsenala, osmu ligašku ove sezone. I Totenhem je lako došao do pobede u kojoj su strelci bili Bejl, Lenon i Defo, pa su ‘Pevci’ zabeležili deseti trijumf ove sezone.

Junak dana ipak je Jakubu Ajegbeni, koji je u drugoj ligaškoj pobedi Blekburna dao četiri gola Svonsiju. Radosav Petrović zamenio je Dana u 75. minutu.

U poslednjem meču u subotu Mančester junajted je pogotkom Fila Džonsa dobio Aston Vilu u Birmingemu. U 20. minutu odbrana domaćih dala je previše prostora Naniju, koji je asistirao Džonsu za pobedonosni pogodak. Nemanja Vidić odigrao je ceo meč za 'Đavole'.