Subota, 12.03.2011.

14:33

Partizan u 90, CZ sigurna (golovi)

Odigrano je 18. kolo Jelen Superlige, pobede su ostavarili lideri Partizan, Zvezda i Vojvodina, slavio je i Spartak, dok na tri meča nije bilo golova.

Partizan je sa 2:1 pobedio OFK Beograd, golom Milana Smiljanića u 90. minutu. Crvena zvezda je golovima u prvom delu slavila u Jagodini 2:0.

Brana Ilić doneo je minimalan trijumf Vojvodini u Jagodini, dok je sa 2:0 u gostima, tri boda osvojio Spartak protiv "otpisanog" Čukaričkog. Mečevi BSK Borča – Smederevo, Metalac – Borac i Sloboda – Rad završeni su bez golova.

Meč Inđija - Hajduk je odložen zbog bolesti devetorice igrača iz Kule.

Partizan je propustio 4-5 stopostotnih šansu protiv OFK Beograda, tačnije, Bojan Šaranov je fenomenalno branio. "Crno-beli" su poveli u 56. minutu golom Tejga glavom, izjednačio je Rodić četiri minute pre kraja, a već u drugom napadu posle toga, u 90. minutu Milan Smiljanić je doneo tri boda šampionu.

Lako do tri boda stigla je drugoplasirana Crvena zvezda. Već u 13. minutu Evandro je poslao odličnu dugu loptu ka Jevtiću, koji ju je pustio da odskoči, a zatim preciznim udracem lobovao golmana Jagodine. Deset minuta kasnije "crveno-beli" su propustili sa iz penala dupliraju prednost. Reljić je oboren u 16. metara i doživeo težu povredu. Kaluđerović je izveo udarac sa bele tačke, a Šimić sjajno odbranio. Ipak, Zvezda je došla do 2:0 pre poluvremena. U drugom minutu sudijske nadoknade Jevtić se revanširao Evandru za asistenciju kod vodećeg gola, uputivši mu loptu koju je Brazilac odlično primio, povukao, a zatim psnažnim udarcem sa oko 17 metara pogodio mrežu.

Vojvodina je prvi put osvojila tri boda u Ivanjici. Treću prolećnu pobedu Voši doneo je Brana Ilić pola sata pre kraja meča. Posle kornera sa leve strane, jedan igrač Vojvodine je glavom sa zemlje loptu prebacio na drugu stativu gde se najbolje snašap bivši igrač Rada i Partizana, te nastavio seriju pobeda "lala".

Čukarički i dalje nema pobedu u sezoni, a u 18. kolu "poklekao" je u poslednjih deset minuta. "Brđani" su igrali otvoreno, propuštali šanse, pogodili čak i prečku, ali je Spartak slavio. Puškarić je dobrim udarcem u 79. minutu doneo Subotičane u vođstvo, a pobedu je potvrdio Torbica iz penala u 90. minutu.