Ponedeljak, 23.08.2010.

23:32

PL: Ubedljiv Mančester siti

U poslednjoj utakmici drugog kola Premijer lige Mančester siti je na svom stadionu ubedljivo savladao Liverpul sa 3:0(1:0).

Izvor: Uroš Ž.

Autor: Uroš Ž.

Ekipa Roberta Manćina je povela u 13. minutu golom Gereta Berija, posle asistencije debitanta Džejmsa Milnera.

Na 2:0 povisio je Karlos Tevez u 52. minutu, mada nije jasno da li je zakačio loptu pošto je prethodno Ričards nadskočio Agera i uputio udarac glavom ka golu Reine. Konačnih 3:0 postavio je Tevez golom iz penala posle prekršaja Škrtela nad Endijem Džonsonom.

Reprezentativac Srbije Milan Jovanović je proveo na terenu 86. minutu, kada ga je zamenio Pačeko.

Slovački reprezentativac Martin Škrtel je već u trećem minutu zaradio žuti karton. Siti je prvi put ozbiljnije ugrozio gol Reine u devetom minutu kada je Endi Džonson šutirao sa 25 metara od gola.

U 13. minutu Džonon je proigrao Džejmsa Milnera po desnoj strani, najbloji mladi igrač prošle sezone je odlično asistirao svom nekadašnjem saigraču iz Aston Vile Geretu Beriju koji je neometan sa deset netara savladao Reinu. Domaći tim je imao još jednu priliku kada je Ričards dobro prošao po desnoj strani, proigrao Karlosa Teveza, ali je Argentinac oklevao pa je njegov udarac izblokiran.

Liverpul nije imao nijednu ozbiljniju priliku u prvom poluvremenu, lopte su uglavnom išle ka Fernandu Toresu koji čini se nije dovoljno spreman, a kapiten Stiven Džerard je uputio nekoliko prilično nepreciznih šuteva ka golu.

Već na početku drugog poluvremena Siti dolazi do vođstva od 2:0. Posle dobro izvedenog kornera Mika Ričards je naskočio Danija Agera, a Tevez je sa pola metra od gola savaldao Pepea Reinu u čijoj neposrednoj blizini se nalazio.

Liverpul je najbolju priliku za gol imao četiri minuta kasnije. Džerard je dobro šutirao, pogodio stativu, lopta se odbila do Dirka Kujta koji je prograo Davida N`Goga, ali je njegov udarac zaustavio fenomenalan Džo Hart. Golman Sitija je zatim izblokirao i udarac Toresa iz neposredne blizine.

U 66. minutu Škrtel je faulirao Endija Džonsona u šesnaestercu Liverpula. Slovak je ostao u igri jer nije dobio drugi žuti karton, a Tevez je uspešno realizovao jedanaesterac. Dobar dribling i dobar šut Toresa u 72. minutu, ali lopta je otišla pored leve stative Hartovog gola.
Rezervista Rajan Babel je u 79. minutu solidno šutirao, ali Hart je ponovo bio nesavladiv.

Liverpul je u toku utakmice više šutirao ka golu (13:9), ali je lopta tokom svih 90 minuta bila mnogo više u nogama igrača Mančester sitija (65%:35%).

U trećem kolu Liverpul dočekuje Vest Bromvič Albion, dok Siti gostuje Sanderlendu.