Subota, 08.05.2010.

18:01

BL: Bohum ispao, Nirnberg u baražu

Fudbaleri Hanovera su u direktnom okršaju za opstanak savladali Bohum sa 3:0 u poslednjem kolu Bundeslige, pa će i sledeće godine igrati u najvišem rangu.

Izvor: SO

Autor: SO

Nirnberg je pobedio Keln sa 1:0, ali će morati da igra sa Augzburgom, trećim timom iz Cvajte, kako bi ostao u Bundesligi. Bajern je potvrdio titulu pobedom nad Hertom u Berlinu 3:1, Verder je odigrao 1:1 sa HSV-om i zadržao je treću poziciju, a u Ligu Evrope idu Bajer Leverkuzen, Štutgart i Borusija Dortmund.

U Bohumu je sve bilo rešeno već posle prvog poluvremena – već u devetom minutu golom Arnolda Bruginka Hanover je poveo, a do kraja prvog dela igre golove su postigli Mike Hanke i Pinto i tako sačuvali svoj tim u ligi.

Nirnberg je dobio Keln golom Otla u završnici, a Zoran Tošić igrao je do 79. minuta za ’jarčeve’.

Arjen Roben je golovima u 74. i 87. minutu doneo tri boda Bajernu protiv Herte, pa je osvojena titula proslavljena na najlepši mogući način. Prethodno je Olić doveo Bavarce u vođstvo, a izjednačio je Ramos. Za Hertu je svih 90 minuta odigrao Gojko Kačar, a Nemanja Pejčinović je presedeo celu utakmicu na klupi.

Borusija Dortmund, za koji je ceo meč odigrao Neven Subotić, izgubila je od Frajburga 3:1, ali ipak ide u Ligu Evrope jer Štutgart nije uspeo da slavi na strani protiv Hofenhajma. Povele su ’švabe’ golom Kakaua, ali je Vukčević doneo bod domaćima.