Subota, 01.05.2010.

16:56

Pobede Partizana i Crvene zvezde

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde zabeležili su pobede u 27. kolu Jelen Superlige. Partizan je slavio u Smederevu sa 2:0, a Zvezda protiv Čukaričkog - 4:0.

U ostalim odigranim mečevima 27. kola Jelen Superlige važne pobede u borbi za treće mesto zabeležili su OFK Beograd koji je slavio protiv Hajduka sa 2:1, odnosno Spartak koji je bio bolji od Napretka u Kruševcu rezultatom 3:1.

Maldi radnik, koji se grčevito bori za opstanak, savladao je u Požarevcu Javor sa 1:0, a isto je pošlo za rukom i BSK Borči koja je pobedila Metalac u gostima sa 3:1. Utakmica Borac Vojvodina završena je nerešeno, 0:0.

Partizan se mučio da probije odbranu Smedereva, ali je na kraju zasluženo slavio sa 2:0 pogocima Klea i Saše Ilića. Prvi gol pao je u 51. minutu, nakon što je Brazilac Kleo iskoristio penal koji je skrivio Brazilac Oliveira nad Lomićem.

Taj gol rasteretio je gostujuće fudbalere, koji su sav posao završili 11 minuta kasnije. Nakon kornera i dva pokušaja Dijare lopta se odbila na ivicu šesnaesterca gde je sačekao Saša Ilić i udarcem po zemlji u dalji ugao savladao je golmana domaćih za konačnih 2:0. ’Crno-beli’ su tako napravili dobru uvertiru za ’večiti derbi’ koji je na programu u sledećem kolu, gde bi im i bod osigurao prvo mesto.

Borba OFK Beograda i Spartaka za treće mesto na tabeli je nastavljena. OFK je uz dosta problema pobedio Hajduk sa 2:1, a zanmiljivo je da su Kuljani i drugu utakmicu za redom postigli autogol. OFK je poveo preko Žeravice u 20. minutu, a Darko Fejsa je u 57. savladao svog golmana i tako domaćinu olakšao posao. Konačnih 2:1 postavio je Kasalica u 62. minutu.

Još jedno odlično izdanje prikazao je subotički Spartak koji je pobedio Napredak u gostima. Golove za Subotičane postigli su Mirić, Nosković i Puškarić, dok su strelci za Napredak bili Gašić i Jao.