Nedelja, 18.04.2010.

17:04

Pobeda Ajaksa, dva gola Pantelića

Fudbaleri Ajaksa pobedili su u Amsterdamu ekipu Heraklesa sa 4:0 u utakmici 33. kola prvenstva Holandije, a dva pogotka za domaćina postigao je Marko Pantelić.

Ajaks međutim nije uspeo da kolo pre kraja preuzme vođstvo na tabeli pošto je vodeći Tvente na svom terenu savladao Fejnord sa 2:0. Tvente tako i dalje ima bod više od Ajaksa. U poslednjem kolu Ajaks gostuje NEC-u, a Tvente NAC-u.

Reprezentativac Srbije, koji je u sredu protiv ekipe Venlo zabeležio het-trik, protiv Heraklesa je protivničku mrežu zatresao u 59. i 64. minutu.

Strelac prva dva pogotka za amsterdamske "kopljanike" bio je Siem de Jong u 20. i 37. minutu. Pantelić je zamenjen uz ovacije 17 minuta pre kraja, dok je Miralem Sulejmani presedeo meč na klupi.

Pantelić je u dosadašnjem toku sezone za Ajaks postigao 17 golova u 30 utakmica.