Subota, 17.04.2010.

16:20

JSL: Remi u Čačku, uspešni gosti

Fudbaleri Borca i Crvene zvezde odigrali su u Čačku nerešeno 0:0, u 24. kolu Jelen Superlige.

Crvena zvezda posle ovog remija ima pet bodova i meč više od Partizana koji u nedelju na svom terenu dočekuje Rad. U ostalim duelima odigranim u subotu najubedljiviju pobedu ostavrila je Jagodina koja je na Karaburmi savladala BSK iz Borče sa 4:1, a pobedu u gostima zabeležio je i OFK Beograd koji je pobedio Mladi radnik sa 2:0.

Čukarički je u poslednjim trenucima savladao Napredak na Banovom Brdu sa 2:1, Javor je u Ivanjici slavio protiv Spartaka sa 1:0, dok je utakmica Hajduk – Metalac završena nerešeno, 1:1. Preostala dva meča 24. kola igraju se u nedelju. Vojvodina u Novom Sadu dočekuje Spartak, a Partizan u Beogradu Rad.

Zvezda je u Čačku igrala bez povređenog Pavla Ninkova koga je menjao Nikola Mikić. U prvih 45 minuta nije bilo stoprocentnih prilika, iako su obe ekipe imale nekoliko polušansi. Zvezda je u 17. minutu postigla gol preko Lekića, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije.

U drugom delu Zvezda je zaigrala konkretnije, i u 50. minutu je imala odličnu šansu. Dejan Lekić se našao u situaciji ’jedan na jedan’ sa golmanom domaćih Ilićem, ali mu je lopta pobegla i prilika je propala.

U preostalom delu utakmice Zvezda je pokušavala da postigne gol koji bi joj doneo nova tri boda, Borac se branio i pretio je iz kontranapada, ali je na kraju ipak ostalo 0:0. U poslednjim trenucima utakmice domaći su ostali sa desetoricom na terenu pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Stojčev.

Sa odličnom formom nastavila je Jagodina koja je bila ubedljiva na Karaburmi protiv BSK Borče. ’Ćurani’ su posle prvog dela vodili sa 2:0 nakon pogodaka sve boljeg Perice Ognjenovića, a u 60. minutu smanjio je Đukić. Ipak, u poslednjih 20 minuta Bojović je sa dva gola rešio sve dileme oko pobednika.

Sigurnu pobedu u gostima zabeležio je i OFK Beograd koji je tako brzo zaboravio na poraz u polufinalu Kupa od Crvene zvezde. ’Romantičari’ su pobedili Mladi radnik, a oba gola postigao je Milić

Najdramatičnije je bilo na Banovom Brdu gde je Čukarički u poslednjem minutu stigao do pobede protiv Napretka koja ga ostavlja u trci za opstanak u ligi. Gosti iz Kruševca poveli su već u trećem minutu preko Gašića, ali je na poluvremenu bilo 1:1 posle gola Trajkovića u 30. minutu. Veliku radost domaćinu i tri boda doneo je Grubješić nekoliko sekundi pre kraja.

Javor je protiv Smedereva teškom mukom opravdao ulogu favorita protiv Smedereva. Ekipa Radovana Ćurčića se dugo mučila da probije bedem gostiju, i u tome je uspela u prvom minutu drugog dela preko Jovana Nikitovića.