Subota, 08.03.2008.

15:21

Remi u Zrenjaninu, Partizan na +5

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su u Zrenjaninu 2:2 sa Banatom, u meču drugog kola prolećnog dela Meridian Superlige. Lider Partizan je pred svojim navijačima pobedio Smederevo, pa sada ima pet bodova prednosti u odnosu na večitog rivala. Čukarički je u Kruševcu pobedio Napredak 2:0, Borac je bio ubedljiv protiv Bežanije 4:1, dok su OFK Beograd i lučanska Mladost igrali 1:1. U nedelju se igra bački derbi između Vojvodine i kulskog Hajduka.

U postavi „crno-belih“ suspendovanog Rnića zamenio je Lakić, ali je već posle 19 minuta on mesto ustupio Jovanoviću. U tim su se vratili Tošić i Žuka, umesto Ednilsona i Maletića, a veliki problem dogodio se na zagrevanju, kada je Jovetić osetio povredu, pa je utakmicu pratio sa tribina, a njegovo mesto je popunio Stjepanović.

Jedini gol pred tri hiljade gledalaca u Humskoj postigao je povratnik Nenad Đorđević posle centaršuta Zorana Tošića u 35. minutu utakmice.

U nastavku utakmice najbolju priliku za Partizan propustio je Stjepanović, koji je izašao 1 na 1 sa Rankovićem posle najbolje akcije na meču.

Gosti su pretili udarcima sa distance Mudrinića ili posle prekida, kada je Partizanova odbrana ponovo imala problema.

Partizan: Božović, Lakić (Jovanović), Đorđević, Vještica, Obradović, Žuka, Lazić (Ednilson), Moreira, Tošić, Dijara, Stjepanović (Maletić).
Smederevo: Ranković, Stamenković, Gegić, Petrović, Živković, Čukić, Mudrinić, Đurović (Đurašković), Popović, Mladenović, Zečević (Ćeran).

Zvezda je u Zrenjaninu dva puta vodila i celo poluvreme igrala sa igračem više, ali ni to nije bilo dovoljno da zabeleži pobedu.

„Crveno-beli“ su poveli golom Milanka Raškovića u 14. minutu posle greške Miloševića, a izjednačio je upravo Milošević u 33. minutu, posle slobodnog udarca koji je izveo Urumov, dvostruki asistent na ovom meču. Veselinov je dobio drugi žuti karton u pretposlednjem minutu prvog dela.

Novo vođstvo za Zvezdu stiglo je u 64. minutu, kada je strelac bio Nenad Jestrović, u prvom kontaktu po ulasku u igru.

Vujovićev gol posle kornera u 78. minutu šokirao je goste, a domaćin je nedugo zatim imao sjajnu priliku za potpuni preokret, ali je Vujovićev udarac zaustavio Ranđelović.

Banat: Filipović, Zorić, Milošević, Urumov (Mišković), Stupar, Jovanović (Petković), Radosavljev, Veselinov, Markoski (Vujović), Trnavac, Baljak.
Crvena zvezda: Randjelović, Andjelković, Milijaš, Burzanović (Jestrović), Tutorić, Gaj, Ninkov (Trajković), Rašković, Basta, Milovanović, Kastiljo.

Na Karaburmi je doamćin otišao na poluvreme sa prednošću, koju je pred sâm odmor donelo zimsko pojačanje Oliveira, ali je gol Grkajca 20 minuta pre kraja obezbedio bod Lučancima.

Čukarički je posle startnog posrtanja uspeo da se vrati u ritam, pa je pobedom u Kruševcu najavio nastavak borbe za mesto u gornjoj polovini tabele. Dragalović je doneo prednost Brđanima u 29. minutu, a gol Markovića 13 minuta pre kraja otklonio je sve dileme.

Najviše golova viđeno je u Čačku, gde je Borac blistao protiv Bežanije. Dva gola Jeftića, desetak minuta pre i isto toliko posle odmora, stvorila su domaćinu solidnu zalihu.

Malo strepnje doneo je pogodak Pavlovića u 78. minutu, ali je već u sledećem napadu Spasojević vratio dva gola prednosti za Čačane. Trešnju na vrh torte postavio je 18-godišnji Nemanja Milunović, koji je u nadoknadi vremena, samo što je ušao u igru, postigao četvrti gol za veliku radost kraj Morave.

Borac – Bežanija 4:1 (1:0)