22:24

Kup UEFA: Janković i Ergić strelci

Izvor: MR

Autor: MR

Fudbaleri Palerma savladali su češku ekipu Mlada Boleslav sa 1:0 u prvom kolu Kupa UEFA, a jedini pogodak za Sicilijance postigao je srpski reprezentativac Boško Janković u 90. minutu. Strelac je bio i Ivan Ergić koji je postigao drugi gol za Bazel u pobedi švajcarske ekipe u Sarajevu sa 2:1.

Grčka Larisa je priredila najveće iznenađenje pobedom kod kuće nad engleskim Blekburnom sa 2:0.Oba gola fudbaleri Larise postigli su u razmaku od dva minuta sredinom prvgo poluvremena, kada su strelci bili Bakajoko i Klejton.

Domaća ekipa imala je još nekoliko odličnih prilika za pogodak, ali je Amerikanac Bred Fridel spasio englesku ekipu od još težeg poraza.

Bajer Leverkuzen je savladao portugalsku Leiriju sa 3:1, dok je Roman Pavličenko postigao het-trik u pobedi Spartaka nad švedskim Hakenom sa 5:0.

Bordo je zabeležio dramatičnu pobedu nad finskom ekipom Tampere sa 3:2, zahvaljujući golovima u poslednjem minutu utakmice, AEK je u Atini bio bolji od Salcburga sa 3:0 (Dudić igrao 90 minuta, Rakić 56), dok je Ajaks slavio u Zagrebu protiv Dinama sa 1:0 pogotkom Romedala.

Bolton je izbegao poraz u Makedoniji protiv Rabotničkog (1:1) pogotkom Meitea u 84. minutu, dok je Bajern zabeležio minimalnu pobedu kod kuće protiv portugalskog Belenenšeša.