Nedelja, 11.08.2019.

23:47

Publika se okomila na Nejmara, PSŽ slavio protiv Nima

Fudbaleri Pari Sen Žermena su slavili pobedu na startu prvenstva Francuske, ali u senci svega što se dešavalo oko Brazilca Nejmara.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

"Sveci" su bez većih problema sa 3:0 pobedili ekipu Nima, ali ono što su pristalice domaćeg tima priredile napadaču iz Brazila zaista je bilo neprimereno.

Gotovo tokom celog meča su ga vređali i skandirali pogrdne parole poput "Nejmare, k...in sine" i "Gubi se", a širom tribina bili su okačeni transparenti sa porukama kojima sa traži njegov odlazak.

Inače, Nejmara zbog povrede nije bilo u protokolu, a sve je prilika da će on do kraja meseca promeniti sredinu.

Pari Sen Žermen traži rešenje, pregovara sa Barselonom, šta će od svega biti, pokazaće vreme.

Kada je reč o utakmici, Kavani je u 24. minutu postigao vodeći gol sa 11 metara, da bi potom u drugom poluvremenu izabranici trenera Tomasa Tuhela još dva puta zatresli mrežu.

Prvo je Kilijan Mbape u 56. povisio na 2:0, da bi konačan rezultat u 69. minutu postavio Anhel di Marija.