Sreda, 29.11.2017.

21:24

L1: Nant dobio Monako, poraz Liona, pobeda Marseja

Do sada kompletirane mečeve 15. kola Lige 1 obeležile su pobeda Nanta na Monakom, poraz Olimpik Liona i pobeda Olimpik Marseja.

'Kanarinci' Klaudija Ranijerija nastavili su sa odličnim partijama, zabeleživši i osmi trijumf u sezoni, a pogodak za slavlje protiv 'Kneževa', odnosno njihov drugi uzastopni poraz, postigao je Lima u prvom minutu sudijske nadoknade – 1:0 (0:0).

S druge strane, Lion je doživeo prvi poraz još od gostovanja Pari Sen Žermenu 17. septembra, pošto je na 'Groupama' stadionu slavio pretposlednji Lil – 2:1 (2:1).

Tijago Mendeš doneo je prednost 'Mastifima' u 21. minutu, ali je tačno petnaest kasnije izjednačio Marijano Dijaz. Ipak, tek četvrtu pobedu gostima u sezoni donosi Esekjel Ponce u 40.

Poraz imenjaka iskoristila je ekipa iz Marseja, koja je bila veoma ubedljiva na gostovanju poslednjeplasiranom Mecu – 3:0 (2:0).

Strelci za goste, koji su sada drugi na tabeli, bili su Florijan Tovan u 18, Luis Gustavo u 36. i Lukas Okampos u 71. minutu. Kapiten Meca, Milan Biševac nije igrao za domaće zbog povrede.

Veoma uzbudljivo bilo je i u Tuluzu, gde je domaćin vodio već od četvrtog minuta protiv Nice, imao igrača više od 40. minuta i penal u 50, ali je ipak uspeo da izgubi – 2:1 (0:1).

Posle isključenja Dantea zbog dva žuta kartona, Džimi Durmaz nije uspeo da iskoristi jedanaesterac. Brojčane snage izjednačene su posle direktnog crvenog za Kelvina Amijana Adoua u 79. minutu i penala, koji Mario Baloteli pretvara u izjednaćenje, a Basem Šrarfi donosi gostima sva tri boda u prvom minutu nadoknade vremena.

U preostalim susretima, Anžer je kao domaćin poražen od Rena 2:1 (0:1), dok su Gengan i Monpelje odigrali jedini duel bez pogodaka.

Kolo zatvaraju Pari Sen Žermen i Troja duelom na Parku Prinčeva.

1. PSŽ 14 12 2 0 45:10 38
2. Marsej 15 9 4 2 31:18 31
3. Lion 15 8 5 2 38:17 29
4. Monako 15 9 2 4 36:16 29
5. Nant 15 8 2 5 14:15 26
6. Kaen 15 7 2 6 10:14 23
7. Monpelje 15 5 6 4 12:8 21
8. Ren 15 6 3 6 19:19 21