20:24

Vratio se Hajnkes, Bajern stigao Borusiju

Fudbalski klub Bajern pre samo nešto više od nedelju dana bio je teško ranjeni lav, a sada je ponovo najveći konkurent za titulu u Nemačkoj.

Photo by Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Bavarci su u devetom kolu savladali Hamburger SV u gostima minimalnim rezultatom (1:0) i izjednačili se sa dortmundskom Borusijom – najzaslužniji za to je Jup Hajnkes koji se vratio na klupu, umesto Karla Ančelotija.

Gosti su se u Hamburgu mučili tokom čitavih 90 minuta, iako su od 38. minuta imali igrača više, ali su nekako uspeli da ostvare novi trijumf.

Vezista Jung je tada dobio direktan crveni karton zbog preoštrog starta nad Kigslijem Komanom, kojeg je sprečio da povuče kontranapad. Ipak, igrači aktuelnog šampiona nisu bili previše konkretni u napadu, pa je jedini pogodak na meču postigao Kventin Toliso u 52. minutu.

Francuski vezista je iskoristio asistenciju Tomasa Milera i iz neposredne blizine savladao golmana Kristijana Mateniju.

Hajnkesov tim je imao još nekoliko dobrih prilika do kraja, ali je rezultato ostao nepromenjen.

Bajern neće biti nezadovoljan jer je vezao treću uzastopnu pobedu, ako računamo i trijumf u Ligi šampiona, pa sada ima 20 bodova koliko i Borusija, koja je na prvom mestu jer ima bolju gol razliku.

S druge strane, Hamburger SV je ostao na 15. poziciji sa sedam osvojenih bodova.

Srpski reprezentativac Filip Kostić u igru je ušao u 76. minutu umesto Hana.