Sreda, 27.09.2017.

18:58

Brodarac remijem počeo Ligu šampiona

Fudbaleri Brodarca odigrali su nerešeno 1:1 protiv Makabi Haife u sportskom centru u Staroj Pazovi, svoju prvu utakmicu u Ligi šampiona za mlade.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Po jedan gol viđen je u dva poluvremena, a do prvog su stigli gosti u 13. minutu preko Guja Dahana.

Brodarac je imao više šuteva u okvir gola, nešto bolji posed lopte i na ruku im je išlo što su njihovi igrači iz Makabija imali igrača manje zbog crvenog kartona Mahmuda Džabera.

Na kraju su srpski fudbaleri uspeli da dođu do boda u 90. minutu golom Ognjena Mitrovića.

Brodarac se u Evropu plasirao kao omladinski šampion Srbije.

Liga šampiona za mlade je podeljena tako da šampioni država na jesen igraju nokaut fazu i do proleća se ukrštaju sa omladinskim pogonima klubova koji igraju seniorsku Ligu šampiona. Po osam najboljih sa obe strane izbori evropsko proleće.