Subota, 26.08.2017.

22:50

Inter posle preokreta pobedio "strašnu" Romu

Fudbaleri Intera pobedili su na gostovanju ekipu Rome sa 3:1, u derbiju drugog kola Serije A.

Izvor: SM

Autor: SM

Inter posle preokreta pobedio
Getty Images

Golove za Nerazure postigli su Mauro Ikardi u 67 i 77. minutu, Matijas Većino u 87, dok je jedini pogodak za Vučici postigao Edin Džeko u 15. minutu meča.

Uzbudljivo je bilo od samog starta. Ikardi je imao priliku u 12. minutu koju nije uspeo da iskorsti što je kaznio Džeko tri minuta kasnije.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine je sjajno primio loptu koju mu je poslao Radža Naigolan i potom lako matirao Handanovića.

Do kraja prvog dela meča, domaća ekipa mogla je da poveća prednost, ali svoje napade nisu realizivali Kolarov i Naigolan
.
Mogla je i ekipa Lučana Spaletija da izjednači, ali je Ikardijev udarac zaustavio Alison, dva minuta pre kraja prvog poluvremena.

Prvo poluvreme završeno je u korist 'Vučice', da bi drugo poluvreme u potpunosti pripalo gostima.

Ikardi se iskupio za sve promašaje u prvom poluvremenu i u 67. minutu izjednačio, posle katastrofalne greške Kandreve.

Roma je u nastavku mogla u da izjednači, ali je Naigolan neverovatnim promašajem u 82. minutu rešio pitanje pobednika.

Posle dodavanaj Ivana Perišića Matijas Većino je u 87. minutu stavio tačku na ovaj fantastičan meč, koji su gosti doblili posle preokreta - 3:1.

Srpski fudbaler Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč u postavi Rome.

Inter ima šest bodova i drugi je na tabeli iza Juventusa, a Roma zauzima osmo mesto sa tri boda.

Ranije je šampion iz Torina je posle preokreta pobedio Đenou sa 4:2, a Bolonja je kao gost pobedila Benevento sa 1:0 golom Godfreda Donsaha u 55. minutu.