Četvrtak, 27.07.2017.

18:49

Đuričić strelac, Sampdorija diže formu

Ekipa Sampdorije savladala je Kremoneze u prijateljskom susretu, a strelac jednog gola bio je naš Filip Đuričić – 3:0.

Getty Images

Vođstvo Sampi doneo je Rikardo Gabrijel Alvarez tri minuta pre kraja prvog poluvremena.

Đuričić je bio strelac u 62. minutu, kada je sjajno istrčao kontranapad, dobio loptu u prazan prostor od Davida Kovnackog, i bio je precizan dupliranje prednosti.

Konačan rezultat postavio je deset minuta kasnije upravo Kovnacki, pojačanje Sampdorije iz Leha.

Do prve zvanične utakmice u sezoni, 13. avgusta, kada će Sampdorija nastupiti u Kupu Italije, tim iz Đenove će u subotu odigrati duel protiv Verone, a potom sledi odlazak na Ostrvo i dva prijateljska duela, 2. avgusta protiv Mančester Junajteda na Aviva stadionu u Dablinu i tri dana kasnije protiv Svonsi Sitija na Libertiju.

Dvadesetpetogodišnji Đuričić započinje drugu sezonu u dresu Sampdorije. Pre toga bio je član Anderlehta, Benfike, Sautemptona, Majnca i Herenvena.

Za reprezentaciju Srbije odigrao je 24 utakmice.