Sreda, 01.03.2017.

21:31

Barsa se igrala sa Sportingom – 6:1

Fudbaleri Barselone deklasirali su Sporting sa 6:1, u duelu 25. kola španske Primere i sada su prvi na tabeli.

Getty images

Katalonci imaju 57 bodova, dva više od Reala, ali i dva odigrana meča više.

U duelu sa Sportingom nisu imali nikakvih problema. Leo Mesi je načeo mrežu gostiju u devetom minutu i to na nesvakidašnji način, pošto je glavom pogodio na asistenciju Maskerana.

Dva minuta kasnije Rodriges je postigao autogol za 2:0, a Kastro je vratio goste u meč pogotkom u 21. minutu.

Pritisak na Barsu je kratko trajao pošto je Suares povećao na 3:1 u 27. minutu, a u nastavku meča domaćin je overio trijumf golovima Paka Alkasera u 49, Nejmara u 65. i Rakitića u 87. minutu.

Ubedljivu pobedu ostvario je i Viljareal koji je savladao Osasunu u Pamploni sa 4:1. Sorijano i Soldado doneli su 2:0 posle 45 minuta, ali je Tores smanjio sa penala u 64. minutu.

Do kraja meča rezervista Bore overio je pobedu ’žute podmornice’ sa dva gola.

Viljareal je šesti sa 42 boda, a Osasuna je poslednja sa 10 bodova i sve je bliža ispadanju. Srpski fudbaler Goran Čaušić odigrao je ceo meč za goste, a Antonio Rukavina za domaće.