Fudbaleri Čelsija nastavili su sa fantastičnom formom i još jednom potvrdili da su ozbiljan kandidat za titulu u Premijer ligi.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

EPA/WILL OLIVER EDITORIA

Čelsi je na svom stadionu savladao Totenhem u londonskom derbiju sa 2:1, ostvarivši sedmi vezani trijumf u nacionalnom prvenstvu.

’Plavci’ su do trijumfa u poslednjem subotnjem meču 13. kola stigli posle preokreta, pošto je Totenhem poveo već u 11. minutu sjajnim golom Kristijana Eriksena.

Danski vezista dobio je loptu od Delea Alija, namestio je na slabiju, levu nogu i sa nekih 18 metara je zakucao uz levu stativu.

’Pevci’ su bili mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, stvorili nekoliko dobrih prilika, ali nisu uspeli da još jednom zatresu mrežu Tiba Kurtoe. Očekivano, kazna je stigla u najgorem trenutku, minut pre odlaska na odmor.

Pedro je prihvatio dodavanje na dvadesetak metara od gola, okrenuo se i onda divnim udarcem pogodio suprotni ugao.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a u drugom delu igre postojao je samo jedan tim – puni samopouzdanja zbog izjednačenja, igrači Čelsija su konstantno napadali i to im se isplatilo u 51. minutu.

Po desnoj strani probio je Dijego Kosta, vratio povratnu do usamljenog Viktora Mozesa, koji na drugoj stativi matira Lorisa.

Mogli su izabranici Antonija Kontea još neki put da postignu golove, ali su im i ova dva bila dovoljna da se vrate na prvo mesto sa 31 bodom, jednim više od Liverpula. Sa druge strane, neprepoznatljivi tim Maurisija Poćetina je na petoj poziciji sa 24 boda.