Subota, 15.10.2016.

15:27

Čelsi razbio šampiona, "štikla" Matića

Fudbaleri Čelsija ubedljivo su savladali šampion Lester 3:0 (2:0), u prvom meču osmog kola Premijer lige.

Čelsi razbio šampiona,

"Plavci" su već u prvom poluvremenu stekli dva gola prednosti pogocima Dijega Koste i Edena Azara, a pobedu je zapečatio Viktor Mozes deset minuta pre kraja.

Čelsi je poveo u sedmom minutu posle kornera sa desne strane, centaršut je išao nisko na prvu stativu, loptu je petom na drugu prosledio Nemanja Matić, a tamo je bio sam Kosta koji ju je zakucao u mrežu.

Desetak minuta pre kraja poluvremena sjajno su kobinovali Pedro Rodriges i Eden Azar za treći pogodak Belgijanca u prvenstvu, dok je Nigerijac Mozes pobedu overio posle sjajne akcije i asistencije mladog rezerviste Natenijela Čalobe.

U međuvremenu je domaćin imao još nekoliko dobrih šansi ispred gola "lisica", ali su se ispromašivali Mozes, David Luiz, Pedro, kao i Matić, kojem je posle sjajne solo-akcije u 78. minutu fantastičnom paradom odbranio Kasper Šmajhel.

Lester je delovao nemoćno na Stamford Bridžu, nije uputio nijedan šut u okvir gola domaćina, a Klaudio Ranijeri nije uspeo da pokrene napad ni uvođenjem Rijada Mahreza.

Čelsi je ovom pobedom, petom u sezoni, okončao niz od dva poraza i tri meča bez trijumfa, te se sa 16 bodova približio na dva lideru Mančester Sitiju, koji kasnije dočekuje Everton.

S druge strane, Lester je četvrtim porazom ostao na osam bodova, na deobi od 11-13. pozicije sa VOtfordom i Bornmutom.

1. M. Siti 7 6 0 1 18:7 18
2. Totenhem 7 5 2 0 12:3 17
3. Arsenal 7 5 1 1 16:7 16
4. Liverpul 7 5 1 1 18:10 16
5. Čelsi 8 5 1 2 15:9 16
6. Everton 7 4 2 1 11:5 14
7. M. Junajted 7 4 1 2 13:8 13
8. K. Palas 7 3 2 2 11:8 11