Subota, 23.04.2016.

22:20

Barsa stigla do stotke, Suares prestigao Ronalda

Fudbaleri Barselone nalaze se na tri pobede od odbrane titule šampiona u Španiji.

Getty images

Katalonci su u 35. kolu na svom terenu pobedili ekipu Sportinga sa 6:0, pa sada ponovo imaju isti broj bodova kao i Atletiko Madrid (82), ali uz bolji međusobni skor.

Barsa je prema očekivanjima prilično rutinski stigla do 26. pobede u sezoni, a ponovo je u centru pažnje bio fantastični Luis Suares koji je sa nova tri gola postao prvi strelac Primere prestigavši Kristijana Ronalda.

Mrežu gostiju iz Hihona načeo je Lionel Mesi u 12. minutu i to glavom posle greške golmana i lošeg istrčavanja. Sportig se dobro držaosve do 63. minuta kada su Mesi i Inijesta organizovali sjajnu akciju, a Suares je na drugoj stativi lako završio golom.

Ostaje pitanje da li je Urugvajac bio u ofsajdu, a to je bio njegov 31. gol u Primeri ove sezone. Do kraja meča sudija je bez potrebe tri puta dosudio penal za Katalonce.

Suares je dva puta pogodio, pa je prestigao zvezdu Reala i postao prvi strelac lige, dok je treći penal iskoristio NEjmar. Dva minuta pre kraja Suares je overio još jedno sjajno izdanje postigavši i četvrti gol, pa sada ima 34, tri više od Ronalda.

Sa ovih šest golova Barselona je stigla do kote 102 u Primeri ove sezone, a bolji od njih je Real koji je do sada postigao 104 gola.

U poslednjem meču dana Eibar i Deportivo remizirali su 1:1.