Fudbaleri Bajer Leverkuzena izbili su na treću poziciju posle 30. kola Bundeslige, a to mesto vodi direktno u Ligu šampiona.

Izvor: SO

Autor: SO

Getty Images

Bajer je kod kuće dobio Ajntraht sa 3:0 i tako je upisao petu uzastopnu pobedu – meč je prelomljen u poslednjih dvadeset minuta, kada su golove postigli Kampl, Brant i Belarabi.

Bajer sada ima dva boda više od Herte, koja je poražena od Hofenhajma u gostima 2:1. Berlinci jesu poveli preko Štarka u 26. minutu, samo sedam minuta kasnije izjednačio je Šar, da bi Ut golom u 85. minutu dodatno udaljio Hofenhajm od opasne zone.

U poslednje tri runde Herta je uzela samo bod i tako bi mogla da prospe sve dobro što je uradila tokom sezone.

I na preostala tri subotnja meča slavili su domaćini – Augzburg je golom Finbogasona savladao Štutgart 1:0, a za goste je srpski reprezentativac Filip Kostić odigrao ceo meč.

Najviše golova videli smo u Bremenu, gde je Verder pobedio Volfsburg sa 3:2. ’Vukovi’ još nisu preboleli eliminaciju iz Lige šampiona, a domaćin je golovima Pisara iz penala. Bartelsa i Jatabarea ostvario veoma važan trijumf u borbi za opstanak.

Konačno, Darmštat je dobio Ingolštat 2:0 golovima Rauha i Vagnera.