Ekipni sportovi

Utorak, 29.09.2020.

09:15

Mahoms rušio rekorde, šampion ubedljiv u Baltimoru

Kanzas Siti Čifsi savladali su Baltimor Rejvense u derbi meču 3. vikenda NFL lige – 34:20.

Photo by Rob Carr/Getty Images

Aktuelni šampion tako je zabeležio i treću pobedu u novoj sezoni.

Čifse je do pobede predvodio najplaćeniji igrač svih vremena Patrik Mahoms.

Mahoms je bio sjajan na ovom meču.

U prvoj četvrtini istrčao je tačdaun i doneo svojoj ekipi prednost od 6:3, a fild gol promašio je Batker.

Na startu druge četvrtine bacio je pas za tačdaun, a poentirao je Šerman i Batker je ovog puta pogodio, pa je bilo 13:3.

Davernej je uzvratio i ponovo smanjio zaostatak Rejvensa, ali je do kraja prvog poluvremena Mahoms bacio još dva pasa za tačdaun.

Poentirali su Hil i Hardmen, a Čifsi su na poluvremenu imali prednost od 27:10.

Pred poslednju četvrtinu je Baltimor smanjio na 27:13 fild golom Takera, a zatim se Baltimor vratio na 27:20 novim tačdaunom.

Ipak, do kraja utakmice je Mahoms bacio još jedan pas za tačdaun, ovog puta Fišeru za 34:20.

Lamar Džekson je dva puta sekovan u narednom posedu i tu je meč bio rešen.

Mahoms je oborio i rekord Kurta Vornera, pošto je za samo 34 utakmice prebacio 10.000 jardi.