Prilikom servisa Serene Vilijams kod rezultata 3:2 u drugom setu, na 0:30 mislili smo da Šarapova ima šansu da se rezultatski vrati – grdno smo se prevarili.
Autor: Nikola Đukić
Beta/AP Photo/Andy Brownbill
Amerikanka je vezala četiri as udarca i za nepun minut izjednačila u gemovima, a Rod Lejver Arenom još jednom se pronelo glasno „C'mon“.
U sledećem gemu ponovila je maltene isto – pogodila je tri sjajna servisa (dva asa i jedan viner), i već tada je bilo jasno da će Maša teško dobiti bilo kakvu priliku.
Dvadesetak minuta kasnije novi početni udarac doneo joj je direktan poen, onaj koji je označio da je Serena Vilijams nova šampionka Australijan opena.
Beta/AP Photo/Bernat Armangue
Ona je tako došla do 19. Gren slem titule, prve u Melburnu od 2010. godine, i sada je njen niz pobeda nad Šarapovom produžen na 16. Nastavila je potpunu dominaciju u mečevima sa Ruskinjom protiv koje nije izgubila set pune dve godine.
„Jedna od najvećih njenih prednosti jeste servis. Možda je baš servis spasao u mnogim mečevima, u situacijama u kojima jednostavno ne možete reketom da dohvatite lopticu. To morate prihvatiti. Čak i kada nekako uspete da uđete u poen, ne možete mnogo olakšati sebi. Nisam osećala da imam mnogo šansi da uđem u poen. U njenim gemovima bilo je 30:30, 40:30, ili 15:30 u više navrata, ali je onda ona nekoliko puta ubacila odličan početni udarac“, opisala je Šarapova servis protivnice.
Statistika ovog segmenta Serenine igre dovoljan je pokazatelj – u finalnom meču odservirala je čak 18 asova (skoro dva po gemu), uz odlične procente prvog i nešto slabije drugog servisa. Međutim, pogađala ga je u najbitnijim trenucima, a najbrži je išao preko 200 kilometara na čas.
„Definitivno je mnogo brži od svih ostalih u ženskom tenisu. Postoji veoma mali broj igračica koje serviraju brzinom koju ona dostiže konstantno. Ekstremno dobro pronalazi uglove“, dodala je Ruskinja priznavši da bi volela da može dostići istu brzinu servisa.
Beta/AP Photo/Lee Jin-man
Jasno je bilo da prva teniserka sveta sa osnovne linije nije prikazala dovoljnu sigurnost, a veliki uticaj u tome imala je prehlada sa kojom se borila čitave nedelje. Imala je sreće da kiša prekine duel na 3:2 i da se on nastavi u dvoranskim uslovima. I sama je priznala da je prokockala mnogo lakih poena, pa je samo zahvaljujući servisu izbegla veće probleme.
Stekao sam utisak da bi neka druga protivnica više namučila Amerikanku iz jednog prostog razloga – velikog kompleksa koji Šarapova ima, iako je drugi set odigrala na poprilično visokom nivou. To nije bilo dovoljno da se barem izbori odlučujući, a decenijska agonija na trenutak zaboravi.
„U drugom setu je bilo mnogo teže – Marija je počela da igra bolje, bila je mnogo agresivnija, a ja malo pasivnija. Samo sam pokušavala da vratim lopticu u teren. Međutim, krenula sam bolje da serviram u drugom setu jer sam znala da moji osnovni udarci ne idu tamo gde želim. Znala sam da mogu da se izbavim servisom“, navela je Serena.
Beta/AP Photo/Andy Brownbill
Vilijamsova je sa 19 trofeja prestigla Kris Evert i Martinu Navratilovu, a ispred nje je još samo Štefi Graf sa 22 najveće titule. Na konferenciji za medije posle finala izjavila je da bi želela da obori rekord legendarne Nemice, što sa ovakvom Serenom nije daleko od ostvarivog.
„Osećaj je veoma dobar sedeti ovde kao šampion. Definitivno nisam očekivala da će biti tako na početku ove ili prošle nedelje, ali je osećaj fantastičan. Prošla sam mnogo u prethodne dve sedmice i nisam očekivala da ću trijumfovati. Bila sam veoma ushićena što sam imala priliku da igram u finalu“, zaključila je šestostruka prvakinja Australijan opena.
Godinama smo svedoci surove dominacije devojke sa Floride, koja kada je potpuno zdrava i motivisana, nema apsolutno nikakvu konkurenciju na WTA turu. Dokaz tome je i turnir za nama na kojem je čitav teniski svet ponovo ostao bez daha pred velikom šampionkom.
Akcenat je sada bačen na servis, sledeći put izdvojiću neki drugi segment jer sam gotovo ubeđen da će povoda biti.
Do istorijskog rekorda ostala su samo tri koraka...
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Lideri EU, koji će se sastati sa predsednikom SAD Donaldom Trampom i američkim zvaničnicima na marginama Svetskog ekonomskog foruma u Davosu, "cepaju" svoje beleške o Ukrajini, navodi Fajnenšel tajms.
Mađarska kompanija MOL i ruski Gasprom su dogovorili osnovne odredbe budućeg kupoprodajnog ugovora za NIS koji će biti upućen američkom OFAK-u na odlučivanje, a Srbija je takođe povećala udeo.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Rusija planira da tokom 2026. godine započne serijsku proizvodnju domaće satelitske internet mreže, koja bi trebalo da predstavlja odgovor na američki Starlink.
Među brojnim svetskim liderima, biznismenima i uticajnim ličnostima koji su se okupili na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu, pažnju je privukao i bivši fudbalski as Dejvid Bekam, danas poznat i po dugogodišnjem humanitarnom radu.
U Austriji postoji krava koja koristi alat – da se češka. Takvo ponašanje je prvi put naučno dokumentovano kod goveda. U čemu je posebnost Veronike? I da li potcenjujemo te blage životinje?
Usred sezone gripa i prehlada, mnogi se vraćaju proverenim klasicima – pre svega pilećoj supi i supi od paradajza, toplim jelima koja greju i lako se jedu čak i kada nemate apetit.
Ispijanje kafe ima mnogo prednosti – od poboljšanja funkcije mozga i smanjenja upale, do poboljšanja zdravlja srca i metabolizma. Međutim, kafa takođe može da utiče na to kako vaše telo apsorbuje određene suplemente.
Iako kolonoskopija nikome nije na listi omiljenih aktivnosti, na društvenim mrežama poslednjih nedelja širi se trend u kojem ljudi, odmah nakon zahvata i dugog posta, odlaze pravo u restorane kako bi se počastili "poštenim" obrokom.
Gledaoci poslednjih godina sve češće posežu za filmovima koji klasične žanrove okreću u neočekivanom pravcu, nudeći sporiji ritam, snažnu atmosferu i duboku psihološku slojevitost.
Na današnji dan, 20. januara 2008. godine, prvi put je emitovana dramska serija "Breaking Bad", koja je veoma brzo prikovala milione gledalaca širom sveta za male ekrane.
The victory of the Serbian water polo team over Hungary secured their place in the European Championship semifinals, gave them some peace ahead of the final match against Montenegro, but also brought a degree of fatigue.
Danish MP and Chairman of the Danish Parliament’s Defense Committee, Rasmus Jarlov, warned in an interview with CNN that a potential U.S. military intervention in Greenland would mean war between Denmark and the United States.
Aleksandar Vučić is in Davos, participating in the World Economic Forum. There, he spoke about the numerous wars that have occurred and are still ongoing in the world, as well as the situation we can expect globally.
Aleksandar Vučić stated in Davos, where the World Economic Forum is being held, that difficult times lie ahead, as the world is heading in a “crazy direction” due to the conflict between the EU and the United States over Greenland.
Komentari 3
Pogledaj komentare