Sreda, 11.08.2004.

17:26

Predstavljena turistička mapa Koridora 10

Turistička organizacija Srbije predstavila je Putno-turističku mapu Koridora 10, koja će se besplatno deliti turistima na svim graničnim prelazima i 20 informativnih punktova od granice sa Madjarskom do Makedonije.

Default images

U mapi, koja je za početak odštampana u 100 hiljada primeraka, nalaze se sve neophodne turističke informacije, kao što su kulturnoistorijske znamenitosti, benzinske pumpe, smeštajni kapaciteti, kao i pobednici konkursa „Deset savršenih mesta u Srbiji“

Početkom prošlog meseca proglašeni su pobednici konkursa „Deset savršenih mesta u Srbiji“, koji su dobili po 10 hiljada dolara, kako bi unapredili svoju turističku ponudu. Taj projekat finansirao je narod SAD-a. Od madjarske granice, prvo, od tih deset mesta na koje se nailazi je Palić.

Dragutin Miljković, direktor javnog preduzeća Palić-Ludaš kaže da su novac potrošili na uredjenje pulta dobrodošlice za turiste: “Da ih uputimo kako da uštede, kako da se provedu i kako da postanu prijatelji Palića. Uz to smo uradili još po nešto što je vezano za higijenu, to je ono važno za doček. Kao originalni pristup bih istakao to da svako ko dođe u ovih mesec dana, može da dobije jednu karticu, koja sobom nosi niz privilegija: besplatan ulaz na kupališta, 30 posto popusta na bazenima, čak 50 posto popusta na igranje tenisa, popust od 5 posto u restoranima i hotelima”.

Direktor hotela Jadran u Zobnatici, Željko Bačić, kaže da su novac podelili sa organizacijom Human Servis iz Bačke Topole: “Novac koji smo mi dobili jeste uložen u automatizaciju naših restoranskih sala, dva salona i tri apartmana. Oni su radili neke delove, kupovinu nekih kanua, tendi i još nekih stvari na plaži”.

Mnoge je iznenadilo to što nisu gotovi radovi na putu, ali direktor republičke Direkcije za puteve, Branko Jocić kaže da se nada da to neće omesti tranzitni turizam i dodaje da u svim zemljama sada traje gradjevinska sezona. On kaže da je na rehabilitaciju Koridora 10 potrošeno oko 3,5 miliona evra: “Pre svega, uveli smo pokretne toalete i stacionarne toalete smo potpuno rehabilitovali. One koji nisu za upotrebu gledamo da srušimo. Odmorišta i stajališta smo očistili, postavljamo veći broj kontejnera i gledamo da napravimo i klupe za odmorišta”

Prema informacijama sa graničnog prelaza Horgoš, prošlog meseca je u Srbiju i Crnu Goru ušlo oko 500 hiljada automobila. Medjutim, ti turisti su uglavnom u prolazu, a u Turističkoj organizaciji Srbije kažu da je potrebno unaprediti ponudu, kako bi se stranci bar malo zadržali, a sledećih godina i izabrali Srbiju kao konačnu destinaciju.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 3

Pogledaj komentare

3 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: