Srbija

Četvrtak, 15.05.2014.

10:17

Viz Er zadržava 10 linija iz BG-a

Mađarska niskobudžetna aviokompanija Viz Er objavila je danas zimski red letenja za Srbiju, koji obuhvata deset linija do sedam zemalja.

Izvor: B92

Default images

Kako je saopšteno iz te aviokompanije, Viz Er će u zimskoj sezoni leteti po tri puta nedeljno do Londona (Luton), Dortmunda i Ajndhovena i po dva puta sedmično do Pariza (Bove) i Geteborga.

Karte za letove tokom zime se već mogu rezervisati preko sajta Viz Era, navedeno je u saopštenju.

Viz Er je pre nešto više od mesec dana objavio da će zbog previsokih aerodromskih troškova u beogradskoj vazdušnoj luci, prepoloviti svoje kapacitete u Beogradu gašenjem niskotarifnih linija prema Oslu (Torp) i Briselu (Šarlroa) i smanjenjem broja letova ka drugim destinacijama.

Kako su tada naveli, aerodromski troškovi su porasli za 40 posto, čime je beogradski aerodrom postao najskuplji u Viz erovoj mreži letova. Kompanija je navela da će na taj način biti izgubljeno više od 130.000 sedišta i preko 700 letova u 2014. godini.

Uvidom u red letenja, vidi se da je Viz Er povećao broj polazaka za Larnaku za dva, da je za dva smanjen broj polazaka za Brisel, a po jedan za London i Pariz.

Kako nezvanično saznaje B92, Viz Er je smanjio flotu za letove u Srbiji, sa dva na jedan avion, kojim opslužuje sve predviđene letove.

Zimski red letenja važi od 26. oktobra 2014. godine do 29. marta.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

63 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Otkrivena nova nalazišta nafte i gasa

Egipatsko Ministarstvo za naftu i mineralne resurse objavilo da je nekoliko naftnih i gasnih kompanija koje posluju u zemlji uspešno izbušilo nove bušotine u svojim koncesionim područjima u Zapadnoj pustinji, Istočnoj pustinji i delti Nila.

9:24

18.1.2026.

16 h

Podeli: