I bez Mlađana Dinkića na kormilu, u Ministarstvu ekonomije prvog radnog dana, imali su pune ruke posla.
Najzaposleniji je bio državni sekretar Nebojša Ćirić, koji se nezvanično pominje kao novi ministar ekonomije. Strani investitori se raspituju da li se državni planovi menjaju, a radnici kada će pare i u njihove džepove.
U kancelariji Nebojše Ćirića
u poseti je bio i predstavnik Fijata Đovani de Filipis da se raspita za sudbinu investicije posle odlaska Mlađana Dinkića, a ispod prozora protestuju penzioneri Trudbenika, radnici Ineksa...
Na pitanje da li će biti novi ministar ekonomije,
Ćirić odgovara da ne bi "o tome ne bi da spekuliše". "Na drugima je da to predlože. Ono što je moja obaveza kao državnog sekretara je da pomognemo srpskim građanima", kaže on.
Mlađan Dinkić takođe nije želeo da potvrdi da li je Ćirić kandidat za novog ministra.
"Nebojša Ćirić i Miroslav Čučković su odlični kandidati, ali ćemo imena saopštiti zvanično kada predsedništvo o tome bude raspravljalo", kaže lider stranke i dosadašnji ministar.
Ćirić navodi da
kandidat koji će doći na mesto ministra ekonomije posle odlaska Dinkića mora da bude gotovo kao "supermen" koji treba da spase posrnulu srpsku ekonomiju.
"Morate imati puno energije, puno da radite, da imate puno ideje, da se ne plašite izazova. Uvek je potrebno da imate naravno teoretska znanja, da ste akademski potkovani, ali i da ste operativni", kaže Ćirić.
Šta će se dalje dešavati, pitaju se i radnici - pred zgradom ministarstva danas su bili penzioneri Trudbenika, radnici Ineksa. Ko god da je u ministarskoj fotelji, zahtevi su im isti. A pošto ministri, ekonomski stručnjaci i MMF poručuju da para nema,
novom ministru ekonomije pod prozorom često će "svirati" muzika pištaljki, kao danas.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 39
Pogledaj komentare