Automobili

Četvrtak, 26.01.2012.

08:42

BG: Očišćene glavne saobraćajnice

Sve glavne saobraćajnice u Beogradu su prohodne za saobraćaj i očišćene od snega, izjavio je u četvtrak, 26. januara u jutarnjim časovima, operativni rukovodilac Zimske službe "Beograd puta" Časlav Jovanović.

Podrazumevana plava slika

Jovanović je rekao da zbog novog snega koji je padao tokom cele noći ekipe "Beograd puta" sada rade najviše na ulicama drugog prioriteta, nastavljajući istovremeno i održavanje glavnih saobraćajnica.

Na području grada, u prigradskim opštinama i regionalnim putevima koji su u nadležnosti "Beograd puta", bilo je 110 velikih kamiona i 36 malih "multikara", odnosno ukupno 146 vozila, precizirao je Jovanović.

Angažovano je još nekoliko specijalnih vozila na prigradskim putevima, gde je bilo snežnih nanosa, dodao je on.

Za čišćenje i održavanje saobraćajnica i posipanje ulica u gradu se koristi so, a ponegde po potrebi i kalcijum-hlorid, dok se van grada upotrebljava odgovarajuća mešavina.

Jovanović je rekao da se, prema vremenskoj prognozi, očekuju snežne padavine tokom celog dana i da se prestanak padavina očekuje tek tokom noći između četvrtka i petka, a da su u "Beograd putu" spremni da u skladu sa vremenskom situacijom ponovo intervenišu.

Izvor: B92, Tanjug

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: