Automobili

Petak, 29.09.2017.

14:45

Toyota i Mazda udruženim snagama do elektroautomobila

Dva japanska proizvođača u novu eru automobila sa električnim pogonom nameravaju da uđu zajedničkim naporima.

Toyota i Mazda udruženim snagama do elektroautomobila

Toyoti i Mazdi u tome će pomoći i treći partner, globalni proizvođač auto-komponenti, Denso, saopštili su iz Mazde.

Projektu razvoja automobila na struju Toyota će doprineti svojom TNGA mehaničkom platformom, dok će Mazda biti zadužena za planiranje proizvoda, a obezbediće i stručnjake iz oblasti kompjuterskog modelinga prilikom projektovanja.

Uloga kompanije Denso biće da sa partnerima podeli svoje znanje iz oblasti elektronike.

Kao rezultat saradnje, tri partnera planiraju razvoj i izradu raznovrsnih vozila na električni pogon, uključujući putničke automobile, SUV modele i laka komercijalna vozila i kamione.

Kada je reč o investicijama, one neće biti ravnopravno raspoređene, s obzirom da će glavni deo finansijskog tereta kao ubedljivo najveća među partnerima snositi Toyota (90%), dok će ulaganja Mazde i kompanije Denso biti jednaka (po 5%).

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

11 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

2 d

Podeli: