Automobili

Subota, 03.02.2018.

08:58

Kinez koji je preporodio Volvo ušao u Mercedes?

Jedan od najvećih proizvođača luksuznih automobila na svetu kompanija Mercedes-Benz izgleda da je dobila novog suvlasnika i to iz Kine.

Kinez koji je preporodio Volvo ušao u Mercedes?
Foto: Getty images

Akcije Mercedesove krovne kompanije Daimler AG kupio je kineski proizvođač vozila Geely, suvlasnik Volva, Lotusa i Londonskog taksija.

Osnivač kompanije Geely Šufu Li nikad nije krio naklonost ka Mercedesu, prvi Geelyjev model koji se pojavio na tržištu sada već daleke 1998. bio je upravo kopija jednog Mercedesa.

Ipak, obe kompanije su odbila da komentarišu ove spekulacije medija, pre svega vest sa kineskog finansijskog sajta JRJC da je Geely u petak kupio 3-5 odsto akcija Daimlera.

Daimler je najveći proizvođač premium automobila na svetu, ispred BMW i Audija.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

12 Komentari

Možda vas zanima

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

1 d

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

1 d

Podeli: