Netflix stiže a baba se češlja
Jedina stvar koju danas nikako ne bih bila je direktor televizije.
Jedina stvar koju danas nikako ne bih bila je direktor televizije.
Da li ste znali da je Fara Foset umrla istog dana kada i Majkl Džekson?
"Ljudi žele da budu prihvaćeni. Ali dok se vi silno trudite da vas drugi prihvate, oni će vas prirodno odbijati. Isto je i sa uspehom. Uspeh je nešto veoma relativno."
„Naša kultura često slavi velike umetnike tek kada nas oni napuste“, tvrde za B92 reditelji Ijan Forsajt i Džejn Polard koji su odlučili da Nika Kejva slave dok je na vrhuncu snage.
Dokumentarni film „20.000 dana na Zemlji“ u kojem nas Nik Kejv vodi kroz svoja (fiktivna) dvadeset i četiri sata, pokušavajući da pobedi jedan od svojih strahova, otvoriće 7. novembra u Sava centru festival „Slobodna zona“.
"Kolin Firt u jednoj sceni kaže Erikovu rečenicu, koja je toliko duboka i koja me uvek iznenadi na filmu, baš kao i kada sam je čula iz Erikovih usta: 'U jednom trenutku mržnja mora da prestane.'"
Nikada ranije se fotografije i film nisu tako isprepletale kao što je to bio slučaj sa filmom „Uvećanje“ Mikelanđela Antonionija. Skoro pola veka nakon premijere filma, raskalašni svet „Uvećanja“ ponovo je oživeo, ovoga puta u bečkoj „Albertini“.
"Pa, kada omatoriš, onda samo dobijaš nagrade. Sve te nagrade za životno delo su... Hoće da te sa'rane. Ali ne može, ne damo se mi matori", kroz smeh za sajt B92 govori naš čuveni kompozitor Zoran Simjanović.
"Beograd - Život ili Smrt", u režiji i produkciji Bojane S. Knežević, koji je svoju premijeru doživeo u okviru 61. festivala Kratkog metra, baš i nije dokumentarni film.