Izvori kanadske TV mreže koji su direktno upoznati sa situacijom, potvrdili su da Kanada i SAD pregovaraju o produženju graničnih ograničenja, ali sporazum tek treba da bude potpisan.
Obe zemlje su u martu postigle sporazum o privremenom zatvaranju granica čime su zabranjena putovanja, ali se dozvoljava trgovinskim pošiljkama i radnicima koji rade neophodne poslove da nastave kretanje u oba smera.
Nejasno je koliko dugo će biti produžena ograničenja za prelazak iz jedne zemlje u drugu.
Prvobitni sporazum produžen je prvi put u aprilu za 30 dana - do 21. maja, a drugi put je produžen za još 30 dana prošlog meseca.
U ponedeljak je savezna vlada najavila da će Kanada početi da dopušta nekim članovima porodice odvojenim privremenim ograničenjima putovanja zbog pandemije da pređu granicu.
"Odobravamo ograničena izuzeća, kako bismo omogućili bliskim članovima porodica, ili osobama sa stalnim boravkom da dođu u Kanadu", izjavio je premijer Džastin Trudo.
"Ovo je neverovatno teško vreme, teško je biti odvojen od supružnika, deteta ili majke i oca", dodao je Trudo.
On je podsetio da će svako ko uđe u Kanadu morati da bude u karantinu 14 dana, a nepoštovanje pravila može rezultirati "ozbiljnim kaznama".
Te promene stupile su na snagu u ponedeljak u ponoć i primenjuju se na strane državljane čiji su članovi porodice Kanađani i imaju stalni boravak u zemlji, a uslov je i da nemaju koronavirus.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare