Kako navodi Japansko uduženje prodavaca automobila, Toyota je u martu 2010. godine prodala 35.546 ovih modela na benzin i struju. "Opoziv izgleda nije umanjio potražnju za Priusom. Kompanija ne može da drži korak sa rastućom potražnjom."
Prius je i najbolje prodavani automobil u Japanu u poslovnoj godini koja se okočala 31. marta sa 277.485 isporučenih modela, što je četiri puta više nego 2008. godine.
Prius, sad u trećoj generaciji posle debitovanja 1997. godine, definitivno je najbolje prodavani hibrid na svetu sa ukupno 1,7 milion prodatih primeraka. U Japanu je toliko popularan da je na listi čekanja od šest meseci.
Toyota Prius za "Očistimo Srbiju" Pročitajte više o modelu Toyota Prius III Saznajte više o subvencionisanju hibridnih vozila u Srbiji
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare