Ministar unutrašnjih poslova Srbije Dragan Jočić izvestio je poslanike Skupštine Srbije da od razbijanja “Zemunskog klana” u zemlji više ne postoji kriminalna organizacija tako krupnog formata i da u Srbiji trenutno postoji 45 organizovanih kriminalnih grupa sa oko 280 pripadnika.
Jočić je rekao i da namera MUP-a da formira novu antiterorističku jedinicu ne znači novo okupljanje "crvenih beretki", već da je reč o racionalizaciji postojećih jedinica, po standardima Partnerstva za mir. “Sada imamo mnogo jedinica i u vojsci i u policiji. Ne dao bog da nešto dođe, što je terorizam, jer se postavlja pitanje kako bi dejstovale te jedinice, koja bi bila njihova nadležnost i ko bi sprovodio komandu. To je pitanje koje smo postavili, ne zato da bismo nekog povampirili jer se više niko ne može povampiriti u tom smislu jer svi oni koji rade u MUP-u, u PTJ-u i SAJ-u jesu časni i pošteni policajci“, rekao je ministar.
Načelnik policije Beograda, general Milan Simić, izjavio je da se u narednom periodu može očekivati nastavak oružanih obračuna na beogradskim ulicama, ali i da će policija učiniti sve da to spreči. “Imamo određena operativna saznanja koja nam ukazuju na moguće izvršioce, ali imamo i problem što oštećeni, tj. žrtve u tim krivičnim delima uglavnom izbegavaju saradnju s policijom”, kaže on.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 13
Pogledaj komentare