Svet 2

21.01.2025.

22:41

Packa za "zlatno doba Amerike"

Povodom izjave američkog predsednika Donalda Trampa o "zlatnoj eri" SAD, zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev ocenio je danas da savremeni svet nije zainteresovan za "zlatno doba Amerike", već za razvoj čitavog čovečanstva.

Izvor: Tanjug

Packa za "zlatno doba Amerike"
EPA-EFE/Melina Mara / POOL

Podeli:

Komentarišući današnji razgovor putem video konferencije između predsednika Rusije Vladimira Putina i kineskog lidera Si Đinpinga na pozadini Trampove inauguracije, Medvedev je istakao da je to najbolji dokaz multipolarnosti savremenog sveta i strateškog partnerstva Rusije i Kine, prenosi RIA Novosti.

"I ponovo je svima postalo očigledno da savremeni svet ne zanima zlatno doba Amerike, kako je juče teatralno rekao Donald Tramp, već razvoj i prosperitet čitavog čovečanstva", napisao je Medvedev na svom Telegram kanalu.

Tramp je tokom svog inauguracionog obraćanja, Tramp je rekao da "zlatna era" Sjedinjenih Američkih Država počinje "odmah".

loader

2 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Proglašen džihad! Počinje sveti rat

Iranski ajatolah Naser Makarem Širazi proglasio je džihad protiv Sjedinjenih Američkih Država i Izraela, navode iranski mediji, u jeku dramatične eskalacije sukoba na Bliskom istoku.

12:19

1.3.2026.

12 h

Podeli: