Društvo 3

07.07.2025.

19:07

Požari parališu Šumadiju: Saobraćaj prekinut, naređena hitna evakuacija VIDEO

U Šumadiji je u toku popodneva aktivno 148 požara, ugroženi su objekti i infrastruktura, a na pojedinim lokacijama evakuisani su i meštani koji žive u blizini vatrenih stihija.

Izvor: Tanjug

Požari parališu Šumadiju: Saobraćaj prekinut, naređena hitna evakuacija VIDEO
Stefanos Repanis / Xinhua News / Profimedia

Podeli:

Trenutno, najteža situacija je u prigradskim naseljima Cerovac i Desimirovac, gde vatra ugrožava stambene objekte i halu za preradu peleta, dok postoji ozbiljan rizik od eksplozije gasnih rezervoara.

U gašenju učestvuju sve raspoložive ekipe Vatrogasno-spasilačke brigade Kragujevac, a u pomoć im je pritekao i helikopter MUP-a Srbije.

 

 

U prekidu je saobraćaj na ovom delu puta od Kragujevca ka Topoli, a pristup nije dozvoljen ni novinarskim ekipama. Požari se ubrzano šire zbog visoke temperature, vetra i suve vegetacije. Najugroženiji su meštani naselja koja se nalaze u blizini požara. Vatrogasno-spasilačke jedinice, komunalne službe, dobrovoljna vatrogasna društva i sva raspoloživa sredstva su na terenu.

Uprava za vanredne situacije i Grad Kragujevac apeluju na sve građane da ostanu maksimalno oprezni. Građane pozivaju da u slučaju da primete vatru ili dim, odmah pozovu broj 193 i, ako bezbednost dozvoljava, započnu gašenje do dolaska vatrogasaca.

 

 

Grad Kragujevac i sve nadležne službe prate situaciju iz časa u čas i preduzimaju sve moguće mere za zaštitu života, imovine i prirodnih resursa.

Podeli:

3 Komentari

Možda vas zanima

Ruska imovina pravi razdor

Potres u EU; Makron izdao Merca – "Za to će morati da plati"

Pokušaj nemačkog kancelara Fridriha Merca da ubedi čelnike EU da iskoriste 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine za pomoć Ukrajini doživeo je neuspeh kada je shvatio da mu ključni saveznik, francuski predsednik Emanuel Makron, okreće leđa.

20:31

21.12.2025.

20 h

Podeli: