Posle perioda skokova cene kvadrata i do 30 odsto, građevinska aktivnost usporava i u Srbiji. Broj odobrenih građevinskih dozvola pada, investitori su sve oprezniji i to nesumnjivo menja i odnose tražnje i ponude na tržištu, a samim tim i cenu.
"Posle više od 20 godina rasta cena nekretnina, ove godine nas očekuje smirivanje tržišta. Tržište nekretninama polako ulazi u mirniju fazu", ocenio je Borko Drašković, direktor Republičkog geodetskog zavoda.
On je podsetio da smo imali nagli rast cena u periodu od polovine 2001. godine, pa sve do kraja 2022. godine.
"Sada očekujemo da će doći do smirivanja tržišta. To ne znači da će doći do pada cene nekretnina, već će se, kako kaže, samo ući u jedan miran period što se tiče tržišta nepokretnosti. Očekuje nas vrlo predvidiv period", rekao je Drašković.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 25
Pogledaj komentare