Preokret Reala, poraz Sevilje

Valjadoljid, Real i Heres zabeležili su pobede, a meč Atletik Bilbao – Hetafe završen je rezultatom 2:2 u 27. kolu španske Primere.

Subota, 20.03.2010.

20:06

Valjadolid je pobedio Deportivo la Korunju na Rijasoru sa 2:0, a Heres je u derbiju začelja kod kuće dobio Tenerife sa 2:1. Real je pobedio Sporting iz Hihona sa 3:1 - gosti su poveli preko Barala, ali su Van der Vart i Ćabi Alonso u periodu 55-57. minuta preokrenuli rezultat, a Iguain je potvrdio pobedu. Od 22h igraju Espanjol – Sevilja.

Posle ne naročito sadržajnog prvog poluvremena na Santijago Bernabeu, Sporting je protiv Reala poveo golom Davida Barala u 53. minutu, koji je sjajnim udarcem posle dodavanja Kamača matirao Kasiljasa.

Ipak, to kao da je probudilo ’kraljevski’ klub, koji u intervalu od 55. do 57. minuta postiže dva gola. Prvo je Rafael van der Vart izjednačio, pošto je natrčao na odbitak nakon udarca Ronalda i odbrane golmana Pabla. Gosti su se tom prilikom žalili da je Holanđanin primirio loptu rukom, ali gol je priznat.

Dva minuta kasnije Ćabi Alonso je iz neposredne blizine sproveo loptu u gol posle kornera Gutija i asistencije Ronalda. U 68. minutu Gonsalo Iguain je postavio konačnih 3:1, pa je Real sada usamljen na čelnoj poziciji.

Valjadolid je u La Korunji zabeležio vrlo bitnu pobedu u borbi za opstanak, a gol odluke postigao je Aleman u 40. minute, kada je levom nogom pogodio gornji levi ugao gola domaćih. Trijumf je u samom finišu ‘overio’ Haris Medunjanin.

To je četvrti ligaški trijumf Valjadolida, koji se po broju bodova sada izjednačio sa ekipom Tenerifa na 18. poziciji, koja je izgubila od ‘fenjeraša’ Heresa sa 2:1 u gostima.

Mario Bermeho u 7. i Aitami u 15. minutu stvorili su nedostižnu prednost za Heres. Golman Ćema odbranio je penal Ninju, napadaču Tenerifa, u 35. minutu, ali se Ninjo delimično iskupip pogotkom početkom drugog poluvremena posle centaršuta Alvara.

Najinteresantniji meč popodneva odigran je u Baskiji, a domaći Atletik poveo je protiv Hetafea golom Pabla Orbais u 13. minutu posle dodavanja Ljorentea. Gosti lepim golom Manua uspevaju da izjednače, a u 38. minutu Orbais dobija crveni karton zbog grubog prekršaja.

U 77. minutu, ipak, Migel Tores ruši Susaetu u kaznenom prostoru i zarađuje isključenje, a siguran izvođač penala bio je Fernando Ljorente. Ipak, Hetafe dolazi do boda golom Pedra Leona.

U poslednjem meču dana Espanjol je pobedio Sevilju, a junak je bio dvostruki strelac Pablo Danijel Osvaldo. Argentinac je u Espanjol došao u januaru na pozajmicu iz Bolonje, a u osmom minutu meča na Monžuiku iskoristio je centaršutz Markesa i glavom poslao loptu iza leđa Palopa.

U 60. minutu 24-godišnji Osvaldo postavio je konačni rezultat i doneo Espanjolu osmi ligaški trijumf. Sevilja, osim što je neočekivano ispala od CSKA u Ligi šampiona, sada mora da strepi za učešće u elitnom takmičenju naredne sezone jer bi Majorka eventualnom pobedom nad Atletikom izbila na četvrtu poziciju.