Kup Srbije: Partizan eliminisan

Rukometaši Crvene zvezde i Kolubare plasirali su se u četvrtfinale kupa Srbije, dok je prošlogodišnji finalista Partizan eliminisan.

Četvrtak, 04.03.2010.

10:11

„Crveno-beli“ su u Šumicama savladali šabačku Metaloplastiku sa 24:18. Lazarevčani, koji brane trofej, pobedili su na gostovanju ekipu Smedereva sa 35:26, a Partizan je na Banjici izgubio od kaćkog Jugovića rezultatom 26:23 posle izvođenja sedmeraca.

Najefikasniji kod pobednika, bio je Ljubomir Jošić sa osam golova, dok je pogodak više u Partizanu imao Miloš Kostadinović. Na golu gostiju sjajan je bio Bojan Popović sa 16 odbrana.

U drugom delu grada, Crvena zvezda je savladala Metaloplastiku. U Šumicama je viđeno neizvesno prvo poluvreme, a u nastavku potpuna dominacija ekipe Igora Butulije. Šapčani su za 26 minuta u drugom poluvremenu postigli samo dva gola! Odličan je bio golman "crveno-belih" Bojan Ljubišić sa 20 odbrana i tri zaustavljena sedmerca.

Žreb za četvrtfinale kupa Srbije održaće se u petak u 14.30 časova.