Nigerija – Argentina 1:2 (0:1)

Fudbaleri Argentine izbegli su senzaciju, pobedili NIgeriju sa 2:1 u Sankt Peterburgu i volšebno se plasirali u nokaut fazu Svetskog prvenstva u Rusiji.

Mozes 51p – Mesi 14, Meza 86
  NGA   ARG
  1 : 2
90+4' Kraj utakmice - Argentina je u nokaut fazi!
90' Ivobi je poslednji adut Nigerije
Ušao je umesto Keneta Omerua.
86' Gooool – Rohoooooooo!
Iako smo greškom mislili da je Meza dao gol, to je bio Markos Roho. Odlično su na desnom boku Argentinci stvorili višak, Pavon je idealno centrirao ka usamljenom Rohu koji je pobegao Mozesu i iz voleja pogodio donji desni ugao za 1:2!
84' Etebo iz slobodnjaka, samo spoljni deo mreže
Odličan udarac Nigerijca, malo je falilo da pogodi.
83' Armani spasao Argentinu
Igalo je imao 1 na 1 sa golmanom Argentine i šansu da reši pitanje pobednika, ali je debitant na golu uspeo da ga onemogući.
81' Neverovatna prilika za Iguaina
Dobio je napadač Argentine savršenu povratnu loptu sa leve strane, bio usamljen na penalu, ali je šutirao preko gola.
80' Sampaoli baca sve karte u napad
Umesto levog beka Taljafika na terenu je napadač Serhio Aguero.
79' Velika šansa, opet nesposobni Meza
Umesto da šutira Meza posle povratne lopte, samo je dotakao loptu i prevario Iguaina.
75' Šansa za Igala i opet VAR!
Promašio je napadač Nigerije veliku šansu, ali je sudija Čakir odlučio da nema penala zbog igranja rukom Roha.
72' Šta radi Horhe Sampaoli?
Iako na klupi ima mnogo zvučnija imena, umesto umornog Di Marije ubacuje Masimilijana Mezu.
71' Oštar udarac N'Didija, ali preko gola
Opet je maltene sve uradio Ahmed Musa, prošao po levom boku i ubacio unutra, ali je šut N'Didija otišao malo preko prečke.
To verovatno kaže i Mesi
64' Banega drugi upisan Argentinac
Zamalo da teško povredi protivnika, ali je dobro prošao samo sa žutim kartonom.
62' Odmah Pavon pokazuje zašto je ušao
Protrčao je pored čuvara po desnom boku i ubacio po zemlji, ali je odbrana reagovala ispred Iguaina.
61' Sampaoli mora da reaguje
Kristijan Pavon će u poslednjih pola sata igrati umesto beskorisnog Enca Peresa.
59' Opasan prodor Muse, Argentinci se izvukli
Pobegao je Musa pored Masćerana kao da ga nema, ali nije imao koga da proigra u petercu.
Kakvo je Vaše mišljenje?
Sta radi Cakirrrrr??????Zasto ovo radi Messiju i Aegenitini????,
51' Gooool – Nigerija dolazi do izjednačenja!
Vrlo sigurno i ležerno je Viktor Mozes izveo najstrožu kaznu i izjednačio na 1:1!
49' Penal za Nigeriju!
Vrlo sumnjih kontakt Masćerana i Baloguna dosudio je Čakir i bez oklevanja pokazao na belu tačku, ne želeći da pogleda snimak, iako se čini da kontakt nije bio dovoljnog intenziteta.
46' Počelo drugo poluvreme u Sankt Peterburgu
I odmah prva izmena kod Nigerije – umesto Kelečija Ihenača drugo poluvreme igraće Odion Igalo.
45+3' Kraj prvog poluvremena
U Sankt Peterburgu Argentina posle prvih 45 minuta vodi sa 1:0 pogotkom Lea Mesija.
45+2' Poslednja prilika za Nigeriju
Centaršut sa nekih 40 metara, neko od igrača je zahvatio loptu glavom, ali je Armani lako ukrotio.
45' Ihenaču sada pomažu lekari
Neobična intervencija Roha posle koje je Ihenačo glavom udario u njegovu nogu i odmah ostao u kaznenom da leži. Morala je da reaguje lekarska ekipa.
43' Težak sudar Masćerana i Ihenača
Napadač Lestera bukvalno je uzjahao mnogo starijeg rivala koji je ostao da leži na travi, pa je sudija Čakir morao da prekine igru.
42' Užasan šut Eteba
Pokušao je sa nekih 20 metara "iz kolena" – lopta je otišla u aut.
Na meču Islanda i Hrvatske i dalje nema golova
39' Ponovo Mesi i ponovo saigrači impotentni
Sjajno je momak iz Rosarija odigrao sa Peresom i Iguainom, doturio levo do Di Marije, čiji je udarac izblokiran.
Bizar
34' Stativa Mesija iz slobodnjaka!
Leo je sjajno šutirao iz slobodnog udarca u golmanov ugao, ali su ga prsti golmana i stativa sprečili da postigne još jedan spektakularan gol.
32' Prvi žuti karton na utakmici
Leon Balogun je dobio javnu opomenu posle faula nad Di Marijom koji je krenuo sam ka golu Nigerije. Argentinci su tražili isključenje od Čakira, ali je pored saigrača bio i Omeruo.
27' Velika šansa za Iguaina i povreda golmana
Neverovatnim dodavanjem Mesi je pronašao Iguaina, koji je zamalo bio kratak da pogodi 0:2, dok je u padu udario kolenom u glavu golmana Uzohoa koji se nekoliko minuta oporavljao.
25' Ritam malo opao, Nigerija ne uspeva da zapreti
Spustili su Argentinci ritam posle postignutog gola, a osim povremenih napada po boku, Nigerijci ne uspevaju da priprete.
19' Kontranapad Di Marije, faul Eteba i žustri protesti
Vezista Pari Sen Žermena prihvatio je izbačenu loptu posle kornera, prevario Eteba koji ga je oborio, ali se potom glasno žalio sudiji Čakiru kojem je malo falilo da mu pokaže žuti karton.
14' Goooool – Meeeeessssssiiiiii za 0:1!
Konačno se napadač Argentine izborio za više prostora, prvi put od početka takmičenja, a onda je usledila fantastična lopta Evera Banege. Prebacio je vezista Sevilje odbranu, potom je Leo Mesi savršeno primio, iz koraka dao for i slabijom, desnom nogom poslao loptu u suprotni ugao – 0:1!
13' Velika greška Masćerana, ali bez kazne
Pogrešio je zamenik kapitena na svojoj polovini, loptu je uzeo Keleči Ihenačo, ali ga je Masćerano stigao.
Opet je tu i dobio je novu zastavu...

Photo by Alex Livesey/Getty Images
9' Sada šutira i Ahmed Musa
Dvostruki strelac iz duela sa Islandom je šutirao iz ležećeg položaja i nije bio precizan.
8' Južnoamerikanci upućuju prvi udarac
Dobro se ubacio levi bek Taljafiko, ali nije dobro zahvatio loptu i ona je otišla pored gola.
7' Mesi prvi put oboren
Imao je najbolji igrač Argentine mnogo prostora na desnom boku, krenuo unutra, ali su ga Nigerijci brzo "sasekli" oštrim startom.
6' Prva je zapretila Nigerija
Etebo se stuštio ka golu i imao dobru poziciju, ali je zakasnio sa šutem i izblokiran je.
Kaže Ronaldo...
Mesi nije Ronaldo pa da sam vuce reprezentaciju!!!
1' Počela je utakmica u Sankt Peterburgu
Sve oči biće uprte u ovog čoveka...
Sudije
Pravdu u Sankt Peterburgu deliće turska trojka na čelu sa Džunejtom Čakirom, a pomagaće mu Duran Bahatin i Tarik Ongun. Četvrti sudija biće Bjern Kujpers iz Nemačke.
Neobičan rekord Argentinaca
Franko Armani će biti 17. golman koji počinje utakmicu za Argentinu na svetskim prvenstvima – nijedna reprezentacija u istoriji nije imala više.