1/8 finala FA kupa: Čelsi – Liverpul 2:0 (1:0)

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u četvrtfinale engleskog FA kupa, savladavši Liverpul sa 2:0.

Dobrodošli!
KRAJ
Čelsi je savladao Liverpul sa 2:0.
90'+ Igraće se još 4 minuta
Uzgred, umesto Žirua je na terenu Ris Džejms.
81' Klop uveo Salaha u igru
Egipćanin je zamenio Adama Lalanu.
76' Žuti karton za Milnera
Oštar prekšraj nad Pedrom...
74' Nova prečka!
Žiru je propustio priliku da dokusuri Liverpul. Prečka je ponovo spasila goste.
70' Ulaze Firmino i Milner
Teren su napustili Džons i Origi.
66' Pedro sam kao duh
Još jednu kontru Čelsija nije iskoristio Pedro, koji je imao 1 na 1 sa Adrijanom, ali uzalud.
64' Gol, gol, gol!
Čelsi vodi 2:0.

Barkli je prihvatio loptu na svojoj polovini, istrčao kontranapad i matirao Adrijana.

Neshvatljivo loša reakcija odbrane Liverpula. Gol pogledajte OVDE.
62' Prečka!
Maunt je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta pogodila prečku i završila u gol-autu.
61' Prvi žuti karton
Fabinjo je na ivici kaznenog prostora srušio Mejsona Maunta.
57' Ofanzivni Liverpul
Redsi nemaju više šta da čekaju. Lalana je centrirao, a Kurt Zuma izbacuje loptu u korner.
56' Mirno
Za razliku od prvog poluvremena, tempo na početku II poluvremena je nešto slabiji.
51' Vilijan povređen
Njega će zameniti zemljak Žoržinjo.
46' Drugo poluvreme je počelo
Čelsi vodi na poluvremenu
Poluvreme – Čelsi vodi
45'+ Igraće se još dva minuta
42' Kovačić izašao
Umesto Hrvata je na teren ušao Mejson Maunt.
37' Origi neprecizan

Photo by Clive Mason/Getty Images
31' Dinamično
Nastavlja se otvorena igra na Stamford bridžu.

Mane je lepo prošao i šutirao, ali je Kepa odbranio. Lopta se odbila do mladog Vilijamsa, koji je šutirao loše iz izgledne situacije.
26' Pokušaj Kovačića
Žiru je u svom stilu glavom spustio loptu, ali Kovačićev udarac sa dvadesetak metara nije bio dovoljno snažan.
20' Ludilo na Bridžu!
Fudbaleri Liverpula su šutirali čak četiri puta ka golu Kepe, ali Španac je nesavladiv. Sjajno postavljanje golmana domaćih.
17' Blizu...
Markos Alonso je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla malo pored leve stative Adrijanovog gola.
Greška Adrijana, Čelsi vodi
13' Goooool!
Vodi Čelsi, 1:0.

Adrijan je u prvoj situaciji ovog napada izašao kao pobednik, ali ne i u drugoj.

Greška igrača gostiju, lopta je stigla do Vilijana koji je snažno šutirao, pravo u Adrijana.

Usledila je loša reakcija golmana "redsa" i lopta je završila u mreži.
11' "Bomba" Barklija
Iz velike daljine je pokušao Barkli, ali je Adrijan uspeo da zaustavi taj udarac.
6' Čelsi uzvratio
Odlična lopta Barklija za Pedra, ali Španac je loše obradio loptu, što su iskoristili defanzivci Liverpula koji su ga sustigli. samo korner.

Još jedna prilika, Aspilikueta je dobro skočio, prebacio loptu glavom na drugu stranu, ali Žiru kasni.
3' Prva velika prilika
Početničku grešku Ridigera je iskoristio Robertson, uposlio Manea, ali Senegalac nije uspeo baš najbolje da šutira.
1' Utakmica je počela