Portugal – Holandija 1:0 (0:0)

Fudbaleri Portugala osvojili su premijerno izdanje Lige nacija, pobedivši u finalu reprezentaciju Holandije sa 1:0 (0:0).

Gedeš 60
  POR   HOL
  1 : 0
KRAJ! Pobeda Portugala!
90' Još tri minuta do kraja utakmice!
86' Rasplamsala se borba
Za sada se ređaju prilike na obe strane. Nisu to stopostotne šanse, ali ima "vatre" na oba kraja terena.
83' Još jedna odlična odbrana Patrisija
81' Mutinjo menja Fernandeša
80' Solidan pokušaj Fernadeša
Šutirao je Fernandeš sa nekih 25 metara. Pokušaj uopšte nije bio loš, ali je Silesen bio dobro postavljen.
Ronaldo i Gedeš slavi gol

Tanjug/ AP Photo/Armando Franca
71' Holandija sve opasniji
Gosti bi uskoro mogli do gola. Svaki napad im je opasan i pitanje je vremena kada će stvoriti novu stopostonu šansu.
65' Fenomenalna odbrana Patrisija!
Odličan centaršut u kazneni prostor Portugala gde je Depaj šutirao glavom. To je učinio veoma dobro, ali je golman Portugala bio na mesto i odbranio šut.
Evo gola Gedeša
60' GOOOOOOL! Portugal vodi!
Gonsalo Gedeš!

Bernardo Silva sjajno je pronašao Gedeša, koji je snažno šutirao ka golu Silesena. Golman Holandije imao je loptu na ruci, ali je slabo reagovao i Portugal vodi.
57' Odlična odbrana Patrisija
Bila je ovo najbolja šansa za Holandiju. Šutirao je Vajnaldum, a golman Portugala odlično je reagovao.
Izmena koja se desila na poluvremenu
52' Obećava početak drugog poluvremana
Za sada dosta uzbuđenja, ali bez golova. Ako ekipe nastave u ovakvom ritmu, trebalo bi očekivati mnogo bolji fudbal.
46' Počelo je drugo poluvreme u Portu
POLUVREME
45' Solidan napad Portugala
Semedo je bio u kaznenom prostoru, ali kada je trebalo da doda do Ronalda, on je poslao lošu loptu. Ako ništa, izborio je korner.
35' Dobra ideja Ronalda, Van Dajk sve blokira
Kristijano dobro je dodao loptu do Gedeša, koji je bio u dobroj poziciji da uputi šut. To je i uradio, ali ga je blokirao Van Dajk.
30' Fernadeš zapretio
Bio je ovo prvi opasan udarac na meču. Vezni fudbaler Portugala uputio je snažan udarac, a Silesen je odbranio.
28' Solidan pokušaj Fontea
Šutirao je glavom štoper Portugala, ali je Silesen odbranio taj pokušaj. Nije ovo bilo loše.
20' Bez većih prilika na startu meča
Za sada ne gledamo neki fudbal. Fudbaleri obe reprezentacije nisu stvorile niti jednu pravu šansu.

Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

11' Solidan pokušaj Portugala
Ronaldo je izdržao duel, potom je dobro dodao loptu do Fernadeša, međutim ovaj nije uspeo da pošalje dobru loptu u kazneni prostor.

Usledio je korner, Fernadeš se našao u dobroj poziciji, ali je njegov šut odranio Silesen.
9' Loš šut Bruna Fernadeša
Vezni fudbaler Portugala pokušao je sa nekih 25 metara, ali je uputio loš šut i Silesen nije morao da reaguje.
4' Portugal traži penal
Bernardo Silva pao je u kaznenom prostoru, ali sudija Undijana Maljenko nije pokazao na belu tačku.
1' Počela je utakmica!