2, kolo: Split – Partizan 59:69

Košarkaši Partizana savladali su na gostovanju Split rezultatom 69:59, u prvom meču drugog kola ABA lige.

Dobro došli u LIVE BLOG B92.net
Košarkaši Partizana gostuju Splitu, u drugom kolu ABA lige.
KRAJ
Partizan pobedom nad Splitom 69:59 okončao jadransku turneju.
38' Dugo stoji 56:66 na semaforu
Partizan pred pobedom.
36' Split zapretio, ali...
Dobra odbrana Partizana, te poeni Madara i Pantera, vratili su crno-belima +10, 56:66.
34' Split se vraća
Tri trojke Perkovića zaredom i problem za Partizan, 56:62.
Tajm-aut Obradović
Prvi put je Split u drugom poluvremenu uspeo da razliku spusti na jednu cifru, 50:59.
32' Opet +10
Osam minuta do kraja, Partizan vodi 57:47 protiv Splita.
KRAJ III ČETVRTINE
Roko Leni Ukić je iz jako teške pozicije pogodio uz zvuk sirene, 43:53.
28' Ubedljivo vođstvo Partizana
Smailagić i Lidej drže Partizan na dvocifrenom vođstvu.
26' Split konačno ubacio drugu trojku, Smailagić dominira
Partizan ubacio u veću brzinu, Smailagič i Lidej postali dvocifreni, 30:47.

Split je prekinuo seriju promašaja za tri, sada je 2/23, 33:47.

Smailagić je potvrdio dominaciju u ovom kvartalu, 33:49.

Alen ima 12 poena, 10 skokova i četiri dodavanja.
24' Džons vs Smailagić
Na četiri poena Džonsa, uzvratio je Smailagić istom merom, 28:42.
22' Split vezao četiri poena
Dobro su domaći otvorili drugo poluvreme, 28:38.
POLUVREME
Split može da bude zadovoljan ovom razlikom, pošto ništa ne mogu da pogode, 24:38.
18' Split ne može olimpijski bazen da pogodi
Splićani imaju 1/16 za tri poena. Da Partizan ne promašuje bacanja i ne gubi lopte, vrlo lako je razlika mogla biti mnogo veća, 22:32.
15' Serija promašaja prekinuta
Split je opet ušao u loš ritam, skoro da ništa ne pogađaju. Partizan je poentirao sa linije slobodnih bacanja, Lidej je imao 2/3, 20:28.

Meklin flouterom prekida seriju promašaja Splita, 22:28.
Tajm-aut
Glas je vezao četiri poena i naterao trenera domaćih da traži pauzu.
12' Partizan čuva prednost
Zagorac je otvorio drugu četvrtinu poenima, baš kao i Kedžo na drugoj strani, 17:19.

Brza igra Partizana, trojka Mura, ali onda i kašnjenje Glasa u odbrani i pogodak Žganeca uz faul, 20:22.
KRAJ I ČETVRTINE
Ispustio je Partizan vođstvo od 15:5, ali je na kraju rešio prvi kvartal u svoju korist, nakon "duge" dvojke Zagorca, 15:17.
Split je vezao šest poena, te je ŽOC morao da reaguje, 11:15.
8' Koš za koš
Konačno dobar napad ekipe Spčita i pogodak Džonsa. Uzvratio mu je brzo Panter, 5:13.

Još dva brza poena, prvo Smailagića, a onda i Splita, 7:15.
6' Domaći ne mogu da pogode ništa
Split ima energiju na početku ove utakmice, ali je realizacija katastrofalna.
Tajm-aut
Nakon trojke Jama Madara, Srđan Subotić je zatražio tajm-aut, 3:11.
4' Trojke
Vuko je pogodio prvu trojku, uopšte prve poene za domaće, 3:5.

Nekoliko promašaja na obe strane, a onda i nova trojka Zeka Lideja, 3:8.
2' Split se muči, Partizan pogađa
Dva promašaja domaćih, jedan gostiju, a onda prvi lagani poeni Smailagića, 0:2.

Split se muči u napadu, a trojku je postigao na drugoj strani Panter, uz faul, 0:5.
1' Utakmica je počela!